در مراسم بزرگداشت سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی؛

آیت الله فلاحتی: امام (ره) در عرفان نظری و عملی شخصیتی فراتر از عصر خود بود

آیت الله فلاحتی، گفت: امام (ره) در عرفان نظری و عملی شخصیتی فراتر از عصر خود بود، اما (ره)، فلسفه و عرفان و آنچه در فقه خدایی است آگاهی کامل داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)؛ آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان، با تسلیت ایام عزاداری سالروز رحلت امام خمینی (ره)، گفت: به روز شدن شرایط نشان می‌دهد که چقدر نیاز است تا امام را بشناسیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: حال به جهانیان ثابت شده است که کار امام (ره)، تا چه میزان کاری عظیم بود.

وی با بیان اینکه حضرت امیر المومنین (علیه السلام) می‌فرمایند: «رشد، نمو و تعالی نصیب کسی خواهد شد که از دو ویژگی عقلی آگاه و روحی متعالی و پاک برخوردار باشد.»، گفت: آنچه می‌تواند به قوام و اقتدار توده‌های انسانی بیانجامد همین موضوع است.

نماینده ولی فقیه در استان، ادامه داد: امام (ره) دارای عقلی عارف و آگاه و روحی متعالی و نفسی گریزان از آلودگی‌ها بود. عقل عارفانه و آگاه امام سبب دانشی سرشار و بینشی عمیق شد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امام (ره) ابتدا به ترکیه و سپس نجف تبعید شد، برای تحقیر امام راحل بود، گفت: با شروع درس خارج از فقه امام در نجف سیل مراجعین به بیت امام شکل گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: امام (ره) در عرفان نظری و عملی شخصیتی فراتر از عصر خود بود، امام (ره)، فلسفه و عرفان و آنچه در فقه خدایی است آگاهی کامل داشت.

وی با بیان اینکه انسانی که دارای روح متعالی است قدرت مبارزه با ظلم را دارد، گفت: ایالات متحده سراسر ظلم است و فسق و فجور، امروز ایالات متحده رو به افول است و دلیل آن همین ظلمی است که روا می‌دارد.

آیت الله فلاحتی خاطرنشان کرد: در مدیریت اگر انسان فارغ از زد و بندهای سیاسی باشد، می‌تواند درست عمل کند، نفس سالم دو نتیجه دارد، نخست انسان در مبارزه موفق است و دوم اینکه درست مدیریت می‌کند و این چیزی بود که امام داشت.