اظهارات گل محمدی بعد از پیروزی پرسپولیس در دربی

اتفاقات فوتبالی باعث می‌شود ما قهرمان بشویم | در امکانات سخت افزاری مشکل داریم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه بازیکنانش در دربی حقشان را گرفتند، به احتمال قهرمانی این تیم در لیگ برتر در رقابت با سپاهان پرداخت و از شرایط ورزشگاه آزادی به شدت انتقاد کرد.

یحیی گل محمدی بعد از پایان بازی پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و هفتم لیگ برتر که با برتری یک بر صفر پرسپولیس تمام شد، گفت: قبل از صحبت راجع به بازی، از همه هوادارانمان تشکر می‌کنم چون جو خیلی خوبی را برای ما ایجاد کردند. هواداران دو تیم شور خوبی به بازیکنان هر دو تیم دادند.

وی افزود: بازی را خوب شروع کردیم. دیدار سختی بود. هوای گرم امروز هم باعث شده بود که روی کیفیت هر دو تیم تاثیر منفی بگذارد. چمن ورزشگاه هم خشک شده بود و توپ حرکت نمی‌کرد. بازی پایاپایی بود ولی بازهم ما تسلط بیشتری روی توپ داشتیم. گردش توپ ما در نیمه اول بهتر بود.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: بازیکنان اراده داشتند بازی را ببرند و برنده از زمین بیرون بیایند. از نظر ذهنی خودشان را آماده کرده بودند برنده بشوند. با ذهنیت خیلی خوبی در نیمه دوم وارد زمین شدیم و به گل رسیدیم. در ادامه تیم استقلال فشار بیشتری آورد بخصوص با توپ‌های بلند ولی بازیکنان ما در خط دفاعی و دروازه بان اکثر توپ‌ها را دفع کردند.

گل محمدی خاطرنشان کرد: از بازیکنانم تشکر می‌کنم چون تحت فشار زیادی بودند. آنها حقشان را گرفتند. به تک تک هوادارانمان تبریک می گویم.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: در لیگ به تنها چیزی که فکر می‌کنیم، پیروزی در سه مسابقه آینده است. تمرکزمان روی سه بازی است. فقط باید کار خودمان را انجام بدهیم و امیدوار باشیم سپاهان امتیاز از دست بدهد. اولین کاری که وظیفه داریم انجام بدهیم بردن در سه بازی آینده است. فکر می‌کنم اتفاقات فوتبالی هم باعث می‌شود ما قهرمان بشویم. بازی مهم ما دیدار با گل گهر در جام حذفی و سپس دیدار با پیکان است. امیدوارانه جلو می‌رویم.

گل محمدی در خصوص عملکرد پیام حیدری داور مسابقه تصریح کرد: بازی را برده‌ایم و اگر از داور تعریف کنم می‌گویند به خاطر این برد است. باید از تیم داوری تشکر کنم. آنها خوب قضاوت کردند. بازی سختی بود. دربی همیشه برای داوران مثل یک کابوس می‌ماند ولی فکر می‌کنم تیم داوری و بخصوص پیام حیدری عملکرد خوبی داشتند. به آنها خسته نباشید می گویم.

وی درباره اینکه بین دو نیمه چه نکته‌ای به بازیکنانش گوشزد کرد که باعث برد پرسپولیس شد، گفت: دو نکته فنی بود که به آنها گفتم. صحبت دیگری که با بچه‌ها داشتم این بود که فقط به فکر برد باشند و اگر قهرمانی می‌خواهند باید در ۴۵ دقیقه با تمام وجود بازی کنند و برنده باشند.

سرمربی پرسپولیس در خصوص گلزنی عیسی آل کثیر در دربی تصریح کرد: عیسی بعد از مصدومیت دوران سختی را گذراند. بعد از مصدومیت دیر جراحی کرد اما دوران دوری اش از فوتبال تاثیر منفی گذاشته بود. رفته رفته بهتر شد و با انرژی خوبی در تمرینات ظاهر شد. حقش است که گل بزند و این شادی را بکند. او خیلی زحمت کشیده است که به اینجا برسد. عیسی دوران سختی را پشت سر گذاشت و برای او خوشحالم که به سطح اول فوتبال ایران برگشت.

گل محمدی درباره شایعه برکناری اش از پرسپولیس گفت: اگر سئوالات فنی بپرسید بهتر است. شیطنتی بود که انجام شد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر حضور سروش رفیعی در ترکیب اظهار کرد: نوع بازی سروش تهاجمی است ولی از او خواسته بودم که به دفاع هم کمک کند که این کار را خوب انجام داد. هم در کار دفاع و هم حمله تاثیرگذار بود. این ترکیب ما جواب داد. به نظرم تصمیم خوبی گرفتیم.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: از سروش خواستیم در کار حمله و دفاع باشد خوب انجام داد. کار سختی بود. او خلاقیت زیادی دارد و مهره هجومی است.

گل محمدی درباره شرایط حضور هواداران در ورزشگاه و بیرون ماندن تعدادی از تماشاگران یادآور شد: ورزش و فوتبال یک امر معروف است. یکی از بخش‌های مهم و حیاتی برای جامعه همین بحث ورزش و فوتبال است که طرفداران زیادی دارد. خوب است که مسئولان محترم و تصمیم گیرندگان استادیوم بسازند. الان وقتش است. الان نسازند پس کی می‌خواهند بسازند؟ هم برای استقلال، هم پرسپولیس و هم برای تیم ملی باید استادیوم مجهز بسازند. اینکه در استادیوم ۵۰ سال قبل بازی کنیم، هرجایش را نگاه می‌کنیم یک سوراخ دارد و تونل آن مثل تونل وحشت است… باید به آینده ورزش با تعهد بیشتر نگاه کنیم.

وی افزود: برای حفظ آبروی ایران هم که شده است باید دست به یک کار بزرگ بزنیم و تصمیم گیری خوب داشته باشیم که استادیوم مجهز برای استقلال، پرسپولیس و تیم ملی داشته باشیم. وقتی برای لیگ قهرمانان آسیا به کشورهای دیگر می‌رویم، فقط به در و دیوار ورزشگاه‌ها نگاه می‌کنیم. برای مملکت ما زشت است. خودم وقتی تیم‌های خارجی به استادیوم آزادی می آیند خجالت می کشم. من یک ایرانی هستم و به من بر می‌خورد و خجالت زده می‌شوم. امیدوارم مسئولان یک فکر اساسی راجع به این مسئله بکنند. شما دیدید همین استادیوم نصفه و نیمه حداقل ۶۰ هزار تماشاگر را امروز در خودش جا داد.

گل محمدی گفت: این یک سرمایه بزرگ برای ورزش ما است. از این سرمایه‌ها باید خوب استفاده کنیم و به سمت پیشرفت برویم. از ۲۰ – ۳۰ سال قبل به این‌طرف داریم پسرفت می‌کنیم و خیلی ضعیف شده‌ایم. در امکانات سخت افزاری خیلی مشکل داریم. امیدوار اتفاق خوبی بیافتد و تصمیمی بگیرند که از آبروی کشور محافظت کنند. همه مسئولان باید به این فکر کنند.

سرمربی پرسپولیس در خصوص عملکرد این تیم در نیمه دوم و تعویض‌هایش تاکید کرد: می‌خواستیم به فضای پشت دفاع حریف برسیم. تاکتیک ما خیلی عوض نشد. اگر بازی ادامه داشت تیم ما هجومی تر می‌شد. می‌توانستیم باز هم بازی را به سود خودمان تمام کنیم. در نیمه دوم دفاعی تر بازی کردیم و خیلی از فضاها را بستیم. کارهایی که انجام می‌دادند پاس‌های بلند که با اضافه کردن فرشاد فرجی توپ‌های هوایی را هم خنثی کردیم.

گل محمدی در پایان در خصوص دلیل خط زدن شیخ دیاباته از لیست تیمش برای دربی گفت: شیخ مصدومیت قدیمی داشت و هنوز صد درصد آماده بازی نبود.