رضائیان در دیدار با رئیس واعضای هیئت رئیسه اتاق ایران خبر داد:

اتمام ساختمان جدید اتاق بازرگانی گیلان در آینده نزدیک | تدوین ۲۰ راهبرد برای برنامه چهارساله

قاسم رضائیان در حاشیه دیدار با حسین سلاح ورزی، رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق ایران یادآورشد: هیات رئیسه جدید اتاق گیلان برنامه‌هایی برای چهار سال آینده در نظر دارند تا بتوان با اجرای این برنامه‌ها استان گیلان را از نظر اقتصادی، صنعتی و تجاری توسعه داد. وی از تدوین ۲۰ راهبرد برای برنامه چهارساله […]

قاسم رضائیان در حاشیه دیدار با حسین سلاح ورزی، رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق ایران یادآورشد: هیات رئیسه جدید اتاق گیلان برنامه‌هایی برای چهار سال آینده در نظر دارند تا بتوان با اجرای این برنامه‌ها استان گیلان را از نظر اقتصادی، صنعتی و تجاری توسعه داد.

وی از تدوین ۲۰ راهبرد برای برنامه چهارساله اتاق بازرگانی گیلان خبرداد و افزود: این برنامه‌ها به صورت یک سند راه خواهد بود که باید طی این چهار سال از ما مطالبه شود.

به گفته این مسئول اتمام ساختمان جدید اتاق بازرگانی گیلان که سال‌ها از آغاز آن می‌گذرد یکی از مهمترین برنامه‌های اتاق گیلان در چهار سال آینده است که با پیگیری‌های جدی اتاق گیلان از سوی هییت رئیسه اتاق ایران فاز اول منابع مالی تامین شد که به زودی شاهد ادامه فاز اجرایی ساختمان خواهیم بود و طبق جدول زمان‌بندی در ماه‌های آینده به اتمام خواهد رسید.

رضائیان ابراز امیدواری کرد و گفت: با حضور سلاح ورزی رئیس جدید و اعضای هیئت رئیسه اتاق ایران امسال بتوان اعتبارات ما بقی را جذب کرد و ساختمان جدید اتاق بازرگانی را تکمیل کرد.

وی با اشاره به گسترده شدن فعالیت تشکل‌های اتاق بازرگانی، ادامه داد: تلاش ما این است ساختمان جدید باید فضای فیزیکی مورد نیاز برای تشکل‌ها را تامین کند.

رضائیان اظهار کرد: در نظر داریم مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق بازرگانی گیلان را نیز راه‌اندازی کنیم که فضای فیزیکی آن مشخص شده و به زودی استارت کار زده خواهد شد که این مرکز می‌تواند به تصمیم‌گیری‌های ملی و استانی کمک کند.

وی عنوان کرد: برنامه‌های پیشین اتاق مانند تشکیل جلسات و شرکت در کارگروه‌ها نیز همچنان ادامه دارد.

این مسئول با بیان اینکه کمیسیون‌های اتاق بیش از گذشته فعالیت خواهند داشت، از اضافه شدن چند کمیسیون جدید به کمیسیون‌های پیشین شامل کشاورزی، صنایع و صادرات غیر نفتی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

رضائیان در خصوص برنامه‌های تجاری استان برای چهار سال آینده نیز خاطرنشان کرد: بنا داریم تبادل هیات‌های تجاری با کشورهای مختلف را افزایش دهیم، زیرا شرایط بین‌المللی کشور در حال بهبود است و باید از این فرصت‌ها استفاده کرد.

وی همچنین از تغییر ساختار مرکز داوری اتاق بازرگانی استان خبر داد تا بتوان اکثر دعاوی بخش اقتصادی را در آن حل و فصل کرد.