اجرای طرح سراسری پیشگیری از سرقت در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از اجرای طرح پیشگامان با موضوع پیشگیری از سرقت‌ و پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در سطح استان همزمان با کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار عزیزالله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی برخی التهابات، تراکم جمعیت، مهاجرت بی‌رویه، گسترش حاشیه‌نشینی، عدم […]

فرمانده انتظامی گیلان از اجرای طرح پیشگامان با موضوع پیشگیری از سرقت‌ و پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در سطح استان همزمان با کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار عزیزالله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی برخی التهابات، تراکم جمعیت، مهاجرت بی‌رویه، گسترش حاشیه‌نشینی، عدم بازدارندگی مناسب ‏مجازات‌ها و عوامل متعدد دیگر که باعث افزایش وقوع ‏جرائم در برخی از نقاط شهرستان‌های استان شده است،‏‎ طرح پیشگیری از سرقت توسط فراجا تدوین و به کلیه استان‌های کشور ابلاغ شد.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه تعیین جغرافیای دقیق جرائم نشان می‌دهد که در کانون‌های جرم، ‏مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار مستمر ‏مترصد ارتکاب جرم هستند، اجرای این گونه طرح‌های سراسری را ضروری دانست و افزود: با اجرای ‏اقدامات موثر و همچنین اجرای طرح‌های پیشگیری با استفاده از ظرفیت معتمدین محلی، بسیج و گشت رضویون با نگاه محله محور می‌توان فرصت‌های ارتکاب جرم را از مجرمان سلب و از ‏رفتارهای مجرمانه آنان ‏جلوگیری به عمل آورد.

وی با اشاره به آغاز اجرای این طرح صبح روز جاری در استان گفت: حدود ۱۵۰۰ نیروی پلیس در قالب ۲۶۳ گشت خودرویی و موتوری در اجرای این طرح به منظور پیشگیری و مقابله با جرائم ‏به ویژه سرقت و همچنین پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در سطح استان همکاری خواهند داشت.