احراز یا عدم احراز صلاحیت‌های داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس آتی قطعی نیست+اسامی نمایندگان رد صلاحیت شده

احراز یا عدم احراز صلاحیت‌هایی که دیروز رسماً به داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس آتی اعلام شده،  بر خلاف برداشت‌های رسانه‌ای، قطعی نیست و صرفاً نظر هیات‌های اجرایی است و هیات‌های نظارت و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و در مرحله‌ای شورای نگهبان را در ادامه خواهد داشت. ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه جدید خود […]

احراز یا عدم احراز صلاحیت‌هایی که دیروز رسماً به داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس آتی اعلام شده،  بر خلاف برداشت‌های رسانه‌ای، قطعی نیست و صرفاً نظر هیات‌های اجرایی است و هیات‌های نظارت و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و در مرحله‌ای شورای نگهبان را در ادامه خواهد داشت.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه جدید خود از داوطلبان رد صلاحیت شده خواسته در صورت اعتراض به نظر هیئت اجرایی مربوطه، شکایات خود را از ۲۱ تا ۲۸ آبان از ساعت ۸ الی ۱۸ به صورت غیر حضوری و صرفاً از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی keshvar.moi.ir «قسمت میز خدمت شورای نگهبان – سامانه داوطلب» ثبت نمایند.

به گزارش تابناک به استناد تبصره ماده ۶۱ قانون انتخابات و در راستای رعایت حقوق داوطلبان مجلس شورای اسلامی، اشخاصی که صلاحیت آن‌ها در هیأت‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه، مورد تأیید قرار نگرفته و یا احراز نشده، می‌توانند به مدت چهار روز از تاریخ ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۲ تا ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۸ تا ۱۸ تنها از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی Keshvar.moi.ir اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت نمایند.

با پایان مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان ورود به مجلس دوازدهم همانگونه که مراجع رسمی اعلام نمودند نتیجه صلاحیت این افراد برای آنان ارسال و ابلاغ خواهد شد.به گفته اسلامی رییس ستاد انتخابات کشور این روند تا ۲۰ آبان ادامه خواهد داشت و نتایج اعلام می شود.همچنین بر اساس اطلاعیه شماره ۲ هیئت نظارت بر انتخابات معترضان به نتیجه بررسی می توانند ظرف چهار روز اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت کنند.

از روز ۲۵ آبان رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط هیات نظارت استان با کسب نظر از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات آغاز می شود.

جدول مراحل اجرای انتخابات مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

۱۹ آبان تا ۲۰ آبان: ابلاغ مراتب عدم تایید یا عدم احراز به داوطلبان

۲۱ آبان تا ۲۲ آبان: درخواست کتبی داوطلبان مبنی بر دریافت دلایل عدم تایید یا عدم احراز به هیات اجرایی

۲۳ آبان تا ۲۶ آبان: ابلاغ دلایل به داوطلب توسط هیات اجرایی با رعایت قانون

۲۱ آبان تا ۲۴ آبان: شکایت داوطلبانی که صلاحیت آنان در هیات اجرایی مورد تایید قرار نگرفته به هیات نظارت استان

۲۵ آبان تا ۱۴ دی: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط هیات نظارت استان با کسب نظر از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات

چند نفر در تهران تایید صلاحیت شدند؟

احمد قیومی روز جمعه در ادامه روند اعلام نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبانی که صلاحیت احراز نگردیده، گفت: نتیجه از طریق اداره کل پست استان تهران ظرف امروز و فردا به داوطلبان تحویل خواهد شد.

وی افزود: امر ابلاغ فقط در مورد داوطلبانی است که صلاحیت ایشان احراز نشده و در مورد مابقی داوطلبانی که پیامک ارسال نشده به منزله احراز صلاحیت است.

فرماندار تهران اظهار کرد: صلاحیت تعداد چهار هزار و ۸۲۸ نفر برای هیات اجرایی احراز و در این مرحله صلاحیت ۲۹۵ نفر مورد تایید قرار نگرفته و از تعداد پنج هزار و ۵۹۱ داوطلب در مجموع ۴۶۳ نفر صلاحیت شان احراز نشد.

برای حضور در عرصه رقابت دوازدهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۴ هزار و ۸۲۹ نفر داوطلب شده‌اند. این انتخابات همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

در همین ارتباط برخی از داوطلبان از رد صلاحیت خود خبر داده اند که در این مطلب که به مرور تکمیل خواهد شد آخرین وضعیت صلاحیت کاندیداها بیان خواهد شد.

افشاگر شاسی بلندها و منادی رد صلاحیت شدند

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از ابلاغ ردصلاحیت خود خبر داد.

وی گفت: آقای فرماندار با بنده تماس گرفت و از رد صلاحیت من در هیات اجرایی خبر داد. این ردصلاحیت به دلیل حکم‌ محکومیتی که در پرونده واگذاری شاسی بلند ها انجام شده است.

وی افزود: همچنین علیرضا منادی دیگر نماینده تبریز، اسکو و آذر شهر توسط هیئت اجرایی رد صلاحیت شد.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس یازدهم رد صلاحیت شد

جلال محمودزاده، نماینده مهاباد طی پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس از ردصلاحیت خود خبر داد و نوشت:

«مردم شریف، فهیم و آگاه؛

با توجه به تماس و پیگیری های بی شمارتان و همچنانکه انتظار می رفت! هیأت اجرایی شهرستان مهاباد به ریاست فرماندار “دولت جناب رئیسی” صلاحیت اینجانب برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس را با استناد به بند ۴ ماده ۳۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی” رد نموده است!

“بماند به یادگار با افتخار”»

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس در پیام دیگری نوشت: «ضمن تشکر از ابراز محبت تمامی مردم و موکلان عزیز به استحضارتان می رسانم در موعد مقرر اعتراض به این تصمیم را به مراجع قانونی اعلام می نمایم.»

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس رد صلاحیت شد

نوری قزلجه، رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یازدهم با انتشار پیامی از ردصلاحیت خود توسط هیات اجرایی خبر داد.

غلامرضا نوری قزلجه، نماینده بستان‌آباد و رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یازدهم با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس از ردصلاحیت خود توسط هیات اجرایی انتخابات خبر داد.

نوری در پیام خود نوشت: «هوالناظر

در پی تماس های مکرر مؤکلان شریف مستحضر می دارد:

هیأت اجرایی انتخابات مجلس دوازدهم در حوزه بستان آباد، اینجانب را ‎#رد_صلاحیت نموده است!

‎#اعتراض به این نتیجه را تقدیم مرجع قانونی بالاتر می کنم.

همچنین دلایل و مستندات این رد صلاحیت به محض دریافت منتشر می شود.»

رحیمی جهان آبادی رد صلاحیت شد

جلیل رحیمی جهان‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس فراکسیون مستقلین توسط هیات اجرایی تربت جام رد صلاحیت شد. در همین راستا، در اولین واکنش به رد صلاحیت خود نوشت:

به نام خدا

مردم عزیز و ارجمند

بنده هم مثل شما خبر رد صلاحیتم را در هیات اجرایی تربت جام شنیدم

هر نظام سیاسی حق دارد کارگزاران خود را انتخاب کند اگر نظام جمهوری اسلامی بنده را لایق خدمت به مردمم نداند فرصت خدمت از من گرفته می شود اما ناراحت نیستم ۸ سال جوانی و انرژی و استراحت و همه زندگیم را گذاشتم تا خدمت کنم و اگر این همه خدمات را بندگان خدا نبینند خدا دیده است و همان کافی است

ازهمشهریان خودم در هیات اجرایی تربت جام و روسای اداراتی که عضو هیات اجرایی بودند توقع نداشتم زحمت و تلاشهایم را برای مردمی بی پناه نبینند

گلایه دارم و شکایتم را به خدا میبرم

اعتراضم را به مقامات قانونی نظارتی و شورای نگهبان ارائه می کنم و از قانون تمکین می کنم و چنانچه تا اخر رقابتها تایید نشوم برای همیشه از این عرصه می روم.

وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم

که در طریقتِ ما کافریست رنجیدن

عنان به میکده خواهیم تافت زین مجلس

که وعظ بی‌عملان واجب است نشنیدن

مبوس جز لبِ ساقی و جامِ می حافظ

که دستِ زهدفروشان خطاست بوسیدن

با احترام

جلیل رحیمی جهان آبادی

نماینده مردم

سعیدی، نماینده چابهار در مجلس یازدهم تایید شد

نماینده چابهار در مجلس یازدهم از سوی هیئت‌های اجرایی تایید صلاحیت شد.

در حالی که از عصر امروز خبر‌هایی مبنی بر رد صلاحیت معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس توسط هیأت اجرایی وزارت کشور منتشر شده بود، این نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با ایلنا از تایید صلاحیتش خبر داد.

سه نماینده دیگر رد صلاحیت شدند

بر اساس این گزارش رجب رحمانی، نماینده تاکستان، سمیه محمودی، نماینده شهرضا و احمد رسولی نژاد، نماینده دماوند در مجلس یازدهم‌ هم رد صلاحیت شدند.

همچنین فرزند رجب رحمانی در استوری صفحه اینستاگرام خود نوشته بود “هیأت اجرایی تاکستان به استناد تحقیقات محلی اعضا، مهندس رجب رحمانی نماینده ۶ دوره مردم شریف تاکستان در مجلس شورای اسلامی را فاقد صلاحیت برای کاندیداتوری انتخابات دوره دوازدهم اعلام کرد.”

محمدرضا باهنر تایید صلاحیت شد

صلاحیت دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین توسط هئیت اجرایی تایید شد.

علیرضا خجسته‌پور، قائم‌مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین از تایید صلاحیت خود و محمدرضا باهنر دبیرکل این حزب از سوی هیات اجرایی انتخابات خبر داد.

محمدرضا خباز رد صلاحیت شد

صلاحیت فعال سیاسی عضو حزب اعتماد ملی توسط هئیت اجرایی رد شد.

محمدرضا خباز عضو حزب اعتماد ملی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره نتیجه بررسی صلاحیت خود در هئیت‌های اجرایی گفت: صلاحیت من طبق استناد به بند ۲ ماده ۳۱، به دلیل عدم التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی رد شده است.

چند نماینده دیگر هم رد صلاحیت شدند

بر اساس آخرین اسامی اعلام شده نام چند نماینده مجلس یازدهم در میان رد صلاحیت شده ها دیده میشود

مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان

رحمت‌الله فیروزی‌پور نماینده نطنز

جلیل مختار نماینده آبادان

محمد خدابخشی نماینده الیگودرز

احمد رسولی نژاد نماینده دماوند

اعتراض به رد صلاحیت‌ها؛ فقط غیرحضوری

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه جدید خود از داوطلبان رد صلاحیت شده خواسته در صورت اعتراض به نظر هیئت اجرایی مربوطه، شکایات خود را از ۲۱ تا ۲۸ آبان از ساعت ۸ الی ۱۸ به صورت غیر حضوری و صرفاً از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی keshvar.moi.ir «قسمت میز خدمت شورای نگهبان – سامانه داوطلب» ثبت نمایند.