حسینی قطب آبادی چه گفته بود؟!

ادعای جمع آوری «طومار برائت» از یک نماینده مجلس در پی انتقاد از رئیسی!

در پی انتقاد یک نماینده مجلس، طوماری علیه وی منتشر شد. رضاحسینی قطب آبادی اظهار کرده بود: آقای رییسی، گویا قطار پیشرفت اقتصاد دولت شما قبل از آنکه مردم را زیر چرخ‌های بی برنامگی له کند نیاز به ریزعلی فداکار دارد.

“در پی نطق مصطفی رضاحسینی قطب آبادی، نماینده شهربابک علیه دولت رئیسی، مردم شهربابک در حمایت از رئیس‌جمهور و دولت انقلابی طوماری امضا کردند.”

خبرگزاری فارس نوشت که در متن این طومار آمده است: خدا را شاکریم علی‌رغم میل باطنی دشمنان قسم‌خورده نظام، دولت رئیسی در مسیر پیشبرد اهداف نظام اقدامات قابل ملاحظه‌ای را به انجام رسانده است و همچنین تلاش در راستای رفع مشکلات مردم به گواهی رهبر معظم انقلاب در دستور کار این دولت خدمت‌گزار قرار دارد؛ لذا ما مردم انقلابی شهرستان شهربابک ضمن حمایت از دولت رئیسی از سخنان پیش از دستور نماینده شهربابک برائت جسته و هرگونه تضعیف دولت انقلابی را همسویی با بدخواهان دانسته و از ایشان انتظار داریم تقوای سیاسی را رعایت نموده و در جهت جبران، اقدامات لازم را به انجام برساند.

حسینی قطب آبادی چه گفته بود؟!

مصطفی رضاحسینی قطب آبادی در نشست علنی دوشنبه ۲۸ فروردین ماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفته بود: مردم عزیز ایران اسلامی، امروز به استناد قانون اساسی و سوگند نمایندگی به انجام وظیفه شرعی و قانونی، مسائلی را مطرح می‌نمایم.

نماینده شهر بابک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما با هیچ دولتی عقد اخوت نبسته‌ایم اگر خوب کار کنند آن‌ها را حمایت و اگر غیر از این باشد طبق قانون عمل می‌کنیم و امروز دولت آقای رییسی را از ضعیف‌ترین و ناکارآمدترین دولت‌ها می‌دانیم و به همین لحاظ اعلام می‌کنیم که آقای رییسی در اداره کشور خیلی ضعیف است. آقای رییس جمهور، باید بیایید در مجلس و با نمایندگان و مردم صحبت کنید و جواب دهید، شما همواره مشکلات کشور را به گردن دولت‌های قبل انداخته اید، همان دولت‌هایی که ۴۳ سال انقلاب اسلامی را حفظ کردند و دست شما سپردند، اما شما این دو سال چه کرده اید؟ شما حتی دولت‌ها را تمیز ندادید از دولت مقام معظم رهبری گرفته تا دولت شهید رجایی را زیر سوال بردید.

رضا حسینی قطب آبادی اظهار کرد: آقای رییسی، گویا قطار پیشرفت اقتصاد دولت شما قبل از آنکه مردم را زیر چرخ‌های بی برنامگی له کند نیاز به ریزعلی فداکار دارد، چون حرکت شتابان تورم و گرانی لحظه به لحظه و بی ارزشی پول ملی را می‌بینیم.  آقای رییسی، شما مجلس را ندیدید از روز اول و مجلس را کنار گذاشتید و از پاستور، بهارستان را به توپ بی مهری بستید.

رضاحسینی قطب آبادی بیان کرد: مردم، خانواده‌ها و جوانان می‌توانند برای فردای خود برنامه ریزی کنند؟ آیا فرهنگیان و بازنشستگان با این سن و سال حقشان این است که هر روز در جایی تجمع کنند برای احقاق حقوقشان؟ آیا جایگاه وزارت کلیدی آموزش و پرورش را در کشور می‌دانید که هر روز کسی بر تخت آن می‌نشیند. آیا از وضعیت ایثارگران کشور و بی مهری‌هایی که به آنان می‌شود خبر دارید؟ آیا از حضور بازنشستگان نظامی در برخی ارکان تصمیم گیری به ویژه در حوزه مس کشور خبر دارید؟ آیا از برخورد بانک‌ها و دستگاه‌ها با سرمایه گذاران بخش خصوصی خبر دارید؟ آیا رفته اید یک مغازه خرید کنید تا بدانید مردم چه می‌کشند؟ به نظر من تغییر وزرا و مدیران شما کارساز نیست، باید فکر اساسی کرد. ایجاد ناامنی در سال گذشته را چگونه جواب می‌دهید؟ در بحث مسمومیت‌های مدارس چه کردید، چند نفر را دستگیر کردید؟ وابسته به کی بودند و کجا معرفیشان کردید؟ چرا این‌ها را به مردم نمی‌گویید؟ آقای رییسی در حالیکه ما به استناد اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی نطق می‌کنیم، حرف می‌زنیم و تذکر می‌دهیم و نصیحت می‌کنیم برخی از ارکان و مدیران شما صبح تا شب برای ما پرونده سازی می‌کنند و برای رد صلاحیت به دستگاه‌های مرتبط می‌دهند تا ما را متوقف کنند، اما زهی خیال باطل، ما سوگند خوردیم به پیشگاه الهی و در محضر نمایندگان و ملت که کوتاه نیاییم.

وی افزود: آقای رییسی، بانک‌ها برای خود امپراتوری ایجاد کرده اند، امروز مراجع به داد اقتصاد کشور برسید. ربا کشور را فرا گرفته است، بانک‌ها با سود‌های کلان، اقتصاد کشور را به سمت نابودی برده اند همین است که جامعه اسلامی ما هر روز با مشکل مواجه می‌شود. مردم همه چیز را از نمایندگان می‌خواهند از کار، مسکن، درآمد تا مشکلات بهداشتی و درمانی، اما مردم عزیز، همشهریان، مردم استان کرمان و مردم ایران بدانید که دست و پای ما را بسته اند، ما اجازه کاری نداریم، اختیار نداریم، حرکتی هم کنیم بلافاصله برای ما پرونده سازی می‌کنند، من شرمنده شما مردم هستم. آقای رییسی، در بحث حجاب چه کردید؟ بررسی کنید چه کردید که امروز به اینجا رسیدیم، حجاب اندکی در کشور است، افراد اندکی حجابشان حجاب بود به فرمایش مقام معظم رهبری. چگونه عمل کردید که امروز به اینجا رسیدیم؟ بعد با زور می‌خواهید حلش کنید؟ تاریخ را نگاه کنید، آیا تاریخ توانست با روز حجاب از سر زنان این کشور بردارد؟ آقای رییسی، شما از نصایح و رهنمود‌های حضرت آقا کمی فاصله گرفته اید، شما دانش و تواناییتان برای اداره امور کشور کم است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شما بایستی در تغییرات وزرا از مجلس کمک بگیرید، دوباره اگر قرار است در این وزارتخانه‌ها وزیر عوض شود نیایید افرادی را بگذارید که دوبار همان آش و همان کاسه شود، شما در دوران مسئولیت‌های خودتان در دستگاه‌هایی بودید که باید با فساد مبارزه می‌کردید، چه شده است که امروز فساد زیاد است؟ آیا درست است که رییس یک قوه بگوید همان قوه ضعیف عمل کرده است.