امین شاکری در گفت‌وگو با «اتاق ایران آنلاین»

از تفسیرهای غیرکارشناسی قانون درباره انتخابات اتاق ایران خودداری شود

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران به «اتاق ایران آنلاین» گفت: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های رشد اقتصادی در هر نظام حکومتی، میزان مشارکت اجتماعی در اقتصاد است. در تمامی اقتصادهای توسعه یافته شاهد نرخ مشارکت بالای اقتصادی بخش خصوصی و مردم در عرصه اقتصادی هستیم. امین شاکری، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران گفت: درحالی […]

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران به «اتاق ایران آنلاین» گفت: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های رشد اقتصادی در هر نظام حکومتی، میزان مشارکت اجتماعی در اقتصاد است. در تمامی اقتصادهای توسعه یافته شاهد نرخ مشارکت بالای اقتصادی بخش خصوصی و مردم در عرصه اقتصادی هستیم.

امین شاکری، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران گفت: درحالی که در شرایط فعلی اقتصاد کشور، دچار چالش‌های متعددی هستیم، دولت و قوه مجریه می‌بایست زمینه مشارکت تشکّل‌های اقتصادی را به منظور حکمرانی مطلوب اقتصادی و تقویت بخش خصوصی در راستای توسعه اقتصادی کشور و افزایش اشتغال‌زایی فراهم کند.

او ادامه داد: تشکّل‌های اقتصادی نظیر اتاق ایران، اتاق‌ شهرستان‌ها از جمله ظرفیت‌های مهم بخش خصوصی برای تقویت موتور توسعه اقتصادی کشور هستند.

شاکری تصریح کرد: اتاق بازرگانی به عنوان نهاد بخش خصوصی و جامعه فعالان اقتصادی کشور که به تعبیری تشکّل تشکّل‌ها نام دارد، به دلیل نقش برجسته آن در نظام حکمرانی اقتصادی به طور قطع، محفلی است که همواره مورد توجه ارکان اقتصادی حاکمیت قرار داشته است.

او تصریح کرد: اتاق ایران با عضویت حدود پنجاه هزار عضو، یک ظرفیت ملی برای تحول اقتصادی است. در صورت شکل‌گیری تعامل سازنده میان دولت و اتاق ایران به منظور اتخاذ تصمیمات شایسته اقتصادی و اصلاح رویه‌های معیوب و حل چالش‌های اقتصادی، تحول اقتصادی با سرعت بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران افزود: مصالح و منافع ملی ایجاب می‌کند که از ایجاد حواشی در اتاق جلوگیری به عمل آورده تا شاهد انسجام میان دولت و بخش خصوصی کشور به منظور عبور از مشکلات اقتصادی باشیم.

او تاکید کرد: شبهه‌هایی که در خصوص انتخابات اتاق ایران مطرح شده یقیناً باید از مجاری قانونی و نهادهای ذیربط پیگیری شود و مرّ قانون در خصوص انتخابات اتاق ایران اعمال شده و از تفسیرهای غیرکارشناسی قانون خودداری شود.