انتقاد شدید نماینده لنگرود از دولت سیزدهم؛

از صحبت، نوشتن و تکرار خسته شدیم | جوانان امیدی روشن برای آینده نمی‌بینند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان کشور باید تلاش بیشتری کرده و از نیروهای فعال کشور استفاده کنند تا بتوان از شرایط فعلی عبور کرد.

پرویز محمدنژاد در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به جملاتی از شهید آوینی، سید شهیدان اهل قلم مبنی بر اینکه «روزی فرا خواهد رسید که آزادی را چماقی بر سر خواهند زد» گفت: به نظرم منظور شهید آوینی نه آن آزادی که در تعاریف و تعالیم علوم سیاسی مطرح است می باشد، بلکه منظورش یعنی جوان بعد از گذراندن سختی ها و تحصیلات دانشگاهی بتواند شغلی داشته باشد، آزادی یعنی جوان بتواند ازدواج آسان داشته و به زندگی بهتر امید داشته باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت روح الله بنا شد تا این آزادی ها در اختیار باشد، بعد از آن پیر جماران، حضرت آقا بارها نسبت به این آزادی ها تأکید داشتند. جوانان امروز با دروغ پردازی رسانه های اجاره ای وارد خیابان می شوند منظورشان این آزادی است نه آن عده قلیلی که از روی شکم سیری به دنبال آزادی جنسی و مانند آن هستند که این دو طیف از یکدیگر جدا هستند. آزادی های بیکاری، ازدواج و امید به زندگی بهتر باید توسط مسئولین، قدرتمندان و دولتمردان به رسمیت شناخته شده و از قصورها عذرخواهی شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: برای آزادی های منطقی یاد شده با این تیم تشکیلاتی موفقیتی حاصل نخواهد شد و اصولا این آزادی ها در کدام نقطه از کشور مشاهده می شود؟ توجه دستگاه های اجرایی را مورد واکاوی قرار داده و تحلیل نمایید و سیستم را جایگزین کنید. با رودربایستی نمی توان مملکتداری کرده و دولت را اداره کرد.

محمدنژاد افزود: جوانان امروز همان جوانانی هستند که در هر شرایطی پای نظام و انقلاب ماندند و امیدی روشن برای آینده خود نمی بینند. شما می توانید این امیدها را احیاء کنید. به قول رهبری خدای سال ۱۳۶۰ خدای سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ هم هست و باید تلاش بیشتری کرد و از نیروهای عاشق و فعال کشور استفاده کرد تا بتوان از این گردنه عبور نمود.

وی خطاب به رئیس جمهور و دولتمردان عنوان کرد: از صحبت کردن و نوشتن و تکرار خسته شدیم! چرا برای کنترل مصرف انرژی، سازمان ها و ادارت شما باید تعطیل شوند؟ آیا فکر می کنید به مردم خدمت می کنید یا خدمت را از مردم می گیرید؟ چطور یک مدیر نمی تواند با یک سوم مصرف فعلی ادارات را مدیریت کند تا به تعطیلی کشانده نشود؟ شاید در تابستان پیش رو برای کسری تراز منفی انرژی باید ادارات را تعطیل کنید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: دولت شما هنوز نقش اعتبارات سرمایه ای و تفاوت آن را با اعتبارات هزینه ای و نقش این دو را در اقتصاد مقاومتی نمی داند.

نماینده مردم لنگرود تأکید کرد: اگر نتوانیم مصرف را کنترل و مدیریت کنیم، حداقل تا ۱۵ سال آینده نمی توانیم تراز انرژی را که منفی است جبران کنیم. دولت مصرف گرا است. آقای رئیس جمهور، اقتصاد مقاومتی یعنی تولید و ایجاد منابع مجازی انرژی و اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه کسی که قدرت و منابع مالی در اختیار دارد به محصولات کشاورزی مانند برنج، ابریشم، مرکبات باکیفیت و چای لنگرود توجه شود و درآمد حاصل آن را جایگزین نفت کنید.

وی در پایان خواستار تأمین آب شرب مناسب برای مردم حوزه انتخابیه اش شد.