امیرحسین محمودپور:

از نماینده انزلی برای استخدام من در اداره بنادر دیگر خبری نشد!| با پیگیری رئیس فدراسیون دیگر دستفروشی نمی کنم

امیرحسین محمودپور، کاپیتان تیم ملی رویینگ ایران که چند هفته قبل در بازی‌های آسیایی هانگژو همراه با تیم ملی، برابر حریفانش به رقابت پرداخته بود با انتشار ویدیویی از دستفروشی مقابل اداره کل بنادر استان گیلان به دلیل بی‌توجهی مسوولان و مشکلات مالی خبرساز شد. به نقل از  روزنامه اعتماد، بعد از آن بسیاری از رسانه‌ها روی […]

امیرحسین محمودپور، کاپیتان تیم ملی رویینگ ایران که چند هفته قبل در بازی‌های آسیایی هانگژو همراه با تیم ملی، برابر حریفانش به رقابت پرداخته بود با انتشار ویدیویی از دستفروشی مقابل اداره کل بنادر استان گیلان به دلیل بی‌توجهی مسوولان و مشکلات مالی خبرساز شد.

به نقل از  روزنامه اعتماد، بعد از آن بسیاری از رسانه‌ها روی این ماجرا مانور دادند و مقامات ورزشی هم قول حل مشکلات این ورزشکار را دادند. البته این نخستین‌باری نیست که چنین شرایطی برای ورزشکاران کشورمان رخ می‌دهد. مدت‌هاست ورزشکاران با مشکلات مالی عدیده روبه‌رو هستند و هراز گاهی اتفاقی شبیه این فضای رسانه‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای اینکه ببینیم نتیجه وعده‌های مقامات برای حل مشکل محمودپور به کجا رسیده با این ورزشکار صحبت کردیم. محمودپور در گفت‌وگو با خبرنگار «اعتماد» از تماس رییس فدراسیون قایقرانی برای حل مشکلاتش خبر داد که ‌در ادامه صحبت‌های او را می‌خوانید.

 

‌ویدیویی از دستفروشی شما حسابی سر و صدا به‌پا کرده بود. هنوز هم به این کار مشغول هستی؟

الان که نه. پس از آن داستان‌ها رییس فدراسیون با من ‌تماس گرفت و پرسید چرا به من خبر ندادی؟ گفتم ‌اگر قرار باشد من استخدام شوم این اتفاق رخ می‌دهد که‌ جواب داد مدالی که در المپیک‌ دانشجویان گرفتم استخدام رسمی دارد و از من خواست تا درخواستی بدهم تا نامه‌نگاری کنند تا کارهای اداری استخدام انجام شود. بعد هم با وزیر تماس گرفتند و وزیر هم‌ قول استخدام‌ داده ‌و گفتند ‌فعلا دست نگه‌دار تا ببینیم‌ چه ‌کار می‌کنیم.

‌در کدام ارگان ‌یا شرکت قرار است استخدام‌ شوی؟

درخواست من‌ اداره بندر استان‌گیلان است. نماینده شهرمان ‌یک کارهایی کرده بود اما الان خبری از ایشان نیست! برای نماینده ‌شهر ما که کاری‌ ندارد این استخدام را پیگیری کند و با نتیجه انجام می‌دادند.

‌از طرف نماینده چه‌ مدت پیگیر استخدام بودی؟

 
دو سالی می‌شود! ایشان‌به ‌اداره بندر نامه زده بود و آخرین‌ خبری که دارم تا عید گذشته قرار بود بروم ‌سر کار‌ اما‌ به عید بعدی نزدیک شدیم و خبری نشد! البته آن در‌خواستم برای زمانی بود که‌ من‌ مدال یونیورسیاد را نداشتم. الان‌ با این مدال شرایط فرق می‌کند.

‌از ارگان‌های دیگر جایزه‌ای نگرفتی؟

بعد از اینکه گفتم کشورهای دیگر ۳ میلیارد برای ورزشکاران یونیورسیاد پاداش می‌دهند و من سی‌میلیون پاداش گرفتم امروز به حسابم سی‌میلیون واریز شده که وزیر، واریز کرده است. آقای سهرابی پیگیر بودند و‌ بعد گفتند چون یونیورسیاد نهاد دانشگاهی است به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ربطی ندارد!

‌به کجا مربوط است؟

نمی‌دانم ورزشکار کجا هستم‌! می‌گویند چون ورزش دانشگاهی بوده به فدراسیون دانشگاه ربط دارد و سی میلیون فدراسیون دانشگاهی را هم در واقع اسپانسر پرداخت کرده است!