نماینده پرنفوذ مجلس شایعات «توافق موقت» را تکذیب کرد؛

اورانیوم ۶۰ درصد غنی سازی شده همچنان ادامه دارد

اسماعیل کوثری نماینده پرنفوذ مجلس یازدهم از غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در ایران خبر داد. پیش از این برخی رسانه های غربی از توافق موقت ایران و آمریکا خبر داده اند که طبق این خبر ادعایی، ایران تعهد می‌‌دهد سطح غنی‌سازی ۶۰ درصد را متوقف و با ساختار نظارتی و راستی‌آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری […]

اسماعیل کوثری نماینده پرنفوذ مجلس یازدهم از غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در ایران خبر داد. پیش از این برخی رسانه های غربی از توافق موقت ایران و آمریکا خبر داده اند که طبق این خبر ادعایی، ایران تعهد می‌‌دهد سطح غنی‌سازی ۶۰ درصد را متوقف و با ساختار نظارتی و راستی‌آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند.

به نقل از  ایسنا، اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس در جلسه روز دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ صحن مجلس در تذکری شفاهی گفت:  دشمنان بسیار عصبانی و سردرگم هستند و حقیقتاً نمی‌دانند چه تصمیمی بگیرند که جلوی این حرکت عظیم را بگیرند و آمدند با قلدری و نادانی سردمداران و رئیس جمهور قمارباز آمریکا یعنی ترامپ برجام را کنار گذاشتند و به لطف خداوند و همکارانم در مجلس قانون راهبردی مقابله با تحریم‌ها به تصویب رسید و اورانیوم ۶۰ درصد غنی سازی شد و هنوز هم به لطف خدا ادامه دارد.