انتخاب دکتر پزشکیان ،معجزه ی مشارکت هوشمندانه ی مردم

اکثریت مشارکت کنندگان با انتخاب دکتر پزشکیان، به تندروی ، دروغ و آمار سازی های غیر واقعی و ویرانی کشور «نه بزرگ » گفتند/اگر نمی توانیم برخی اعمال را فراموش کنیم ،باید بتوانیم همدیگر را ببخشیم ، برای ایران

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__سال ۲۰۰۲ مردم و احزاب فرانسه که از عملکرد ژاک شیراک ناراضی بودند در انتخابات با برنامه ریزی احزاب طوری حضور پیدا کردند که راست افراطی نتواند در انتخابات پیروز شود و انتخابات به دور دوم کشیده شد. در آن انتخابات مردم با حضور نسبی خود به ژاک شیراک گفتند که […]

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__سال ۲۰۰۲ مردم و احزاب فرانسه که از عملکرد ژاک شیراک ناراضی بودند در انتخابات با برنامه ریزی احزاب طوری حضور پیدا کردند که راست افراطی نتواند در انتخابات پیروز شود و انتخابات به دور دوم کشیده شد.
در آن انتخابات مردم با حضور نسبی خود به ژاک شیراک گفتند که در حال حکمرانی مناسب نیست و ضرورت دارد تا روش های حکمرانی را تصحیح نماید و دولت وقت فرانسه این پیام ملت را دریافت و قول اصلاحات لازم را داد.
در مرحله ی دوم آن انتخابات مردم فرانسه با اکثریت بالا هم قول و عذرخواهی ژاک شیراک را پذیرفتند و هم به راست افراطی و ژان ماری لوپن فرصت قدرت گرفتن ندادند.
رفتار سیاسی مردم فهیم ایران با حاکمیت در انتخابات ریاست جمهوری دوره ی چهاردهم در دور اول و دوم بی شباهت با آن رفتار سیاسی در سال ۲۰۰۲ در فرانسه نیست.
ایرانیان بار دیگر بلوغ سیاسی ضد خشونت و ضدنفرت افکنی شان را به هیأت حاکمه با انتخاب دکتر مسعود پزشکیان ،به عنوان رئیس‌جمهور نشان دادند و با رساندن نرخ مشارکت به حدود ۵۰ درصد ، فضای قابل قبولی را برای رئیس جمهور منتخب ایجاد کردند تا تندروها و بدخواهان داخلی و خارجی نتوانند از حربه ی‌ مشارکت پایین علیه منافع ملی ایران سواستفاده کنند.
انتخاب دکتر پزشکیان ، در واقع معجزه ی مشارکت ایرانیان با علایق و سلایق مختلف سیاسی ،قومیتی، نژادی و زبانی بود و ضرورت دارد تا هم رئیس جمهور منتخب و محترم و هم دیگر عناصر حاکمیتی ،احزاب و جناح های سیاسی این فرصت مغتنم را برای انسجام و تأمین منافع ملی و بازگشت به روند توسعه ی ملی و همچنین تنش زدایی با
جامعه ی جهانی برای تقویت ،احیا و برقراری بسیاری از قراردادها و مناسبات بین‌المللی غنیمت بدانند و همچنین در داخل کشور نیز از نگاه خودی و غیر خودی به تمام ایرانیان پرهیز کرده و هیچ ایرانی را بر ایرانی دیگر ترجیح ندهد و به همه فرصت زندگی شرافتمندانه و منطقی داده شود و ایران برای تمام ایرانیان چه مخالف، چه معترض ، چه منتقد و چه موافق باشد.

از خطر تندروی و امتیاز ویژه خواهان هیچ وقت غفلت نشود

 

ترکتازی تندرو ها در داخل کشور چندین سال است علیه ارتباط و همگرایی ایران  و دنیا وارد میدان سیاست و حکمرانی شده‌ است. تیم تندرو ها ، در واقع تمام برنامه ریزی اش این بوده و هست که هرگونه رابطه ی معمولی ایران با دنیا را در پس شعار های خانمان برانداز عوام فریبانه،یا قطع و یا دچار مخاطرات جدی نماید.
با کمال تأسف در داخل کشور عده‌ای تندرو و مصون از هر گزندی در تلاش
هستند تا تمام مشکلاتی که خود و‌ همفکران شان در دولت های نهم و دهم و پس از آن به عنوان دولت درسایه در سال های اخیر ایجاد کرده‌اند را به گردن مذاکرات هسته‌ای و توافق برجام بیندازند. اما آیا کسی هست که نداند مشکلات اصلی کشور از قبل از مذاکرات هسته‌ای و برجام و از دولت معجزه ی هزاره سوم یعنی دولت آقای احمدی نژاد شروع شده است!؟

تندروها وقتی که مشاهده کردند فواید خوب همان برجام کم رمق،ترامپ لمپن را از کاخ سفید اخراج کرد و طوری نتانیاهو و دیگر تندروها را در دنیا به انزوا انداخت که به هر قیمتی تلاش کرده و می کنند یا این توافق کم رمق را از بین ببرند و یا به نام خود سند بزنند!!.
در این زمانه ی سخت که زندگی ایرانیان با سختی و مشقات کمرشکن زیر بار تورم ، گرانی های لجام گسیخته و بی تدبیری مدیران قرار دارد به نظر می‌رسد برخی در داخل ناخواسته یا خواسته تمایل دارند در زمین طراحی شده ی نتانیاهو و دیگر تندروهای دنیا…بازی کنند.
تندروهای داخلی بخوبی می دانند،ایران منزوی و تنها،آرزوی تل‌آویو و دیگر تندروهای دنیاست .
در سالهای گذشته همین برجام ناقص باعث شد تا اروپایی ها نگذارند که مکانیسم ماشه ی مورد تقاضای ترامپ عملیاتی شود. حتی حمایت حداقلی اروپایی ها و برخی کشورهای دیگر از ایران،نتانیاهو و برخی دیگر از مخالفان تندرو را عصبانی کرده بود .
اسرائیل و برخی در داخل کشور به هیچ عنوان نمی خواهند که تحریم های ظالمانه ی اعمال شده از بین برود،چون در صورت لغو تحریم ها ،در ایران رونق اقتصادی و ‌گشایش در زندگی مردم صورت خواهد گرفت و ایران به بازار مهم و اصلی سرمایه گذاری خارجی تبدیل خواهد شد ، این موضوع تمام تندروها اعم از داخلی و خارجی ایران را عصبانی کرده است و با کمال تأسف برخی تندرو مدعی در داخل در حال کمک به این دشمنان قسم خورده کشور هستند.