بازداشت ۱۲ نفر در رشت با اتهام برنامه ریزی برای اغتشاش!

در روزهای اخیر برخی رسانه ها از بازداشت برخی فعالان زن در رشت خبر داده بودند. اکنون وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای گفته است: یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه‌ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان در اداره […]

در روزهای اخیر برخی رسانه ها از بازداشت برخی فعالان زن در رشت خبر داده بودند. اکنون وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای گفته است: یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه‌ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیه اعضای آن بازداشت شدند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: دو نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره‌های براندازی نرم که توسط سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده‌اند، آموزش دیده و پس از مهاجرت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده دوره‌ها، مبالغ قابل توجهی پول از آن‌ها دریافت کرده‌اند. از نکات قابل تأمل آن است که پول‌های دریافتی از مبادی پیش‌گفته، در پوشش کمک به خانواده آسیب‌دیدگان وقایع سال گذشته بوده، اما در عمل جز درصد اندکی، آن هم برای رعایت پوشش، محل هزینه مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی می‌باشد. از دیگر فعالیت‌های ضد ملی این گروه، ارتباط مداوم و همکاری با شبکه تروریستی صهیونیستی موسوم به اینترنشنال می‌باشد، اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمان‌ها و مکان‌های مشخص شده و انجام رفتار‌های هنجارشکن از آن صحنه‌ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه‌های معاند ارسال می‌کردند.

اداره اطلاعات گیلان در پایان اعلام کرده است: علاوه‌بر آن به‌طور سازمان‌دهی شده با خانواده‌های افراد متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته (اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را به انتصاب فوت افراد در گذشته به اغتشاشات و انجام اقدامات اعتراضی و ایذایی در سالگرد درگذشت بستگان خود، تحریک می‌کردند. کلیه اقدامات ایذایی و ضد امنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضایی رسیده است.