یک نماینده مجلس:

باید به زودی طرح سوال از رئیس جمهور در دستور کار قرار گیرد

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت تاکید کرد. جواد نیک بین در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) در تذکری با طرح این پرسش که چرا در کشور قانون رعایت نمی‌شود، گفت: دو سال است که قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت تصویب […]

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت تاکید کرد.

جواد نیک بین در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) در تذکری با طرح این پرسش که چرا در کشور قانون رعایت نمی‌شود، گفت: دو سال است که قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت تصویب شده اما دولت آن را اجرا نمی‌کند که با این وضعیت شأن قانون گذاری مجلس رعایت نمی شود.

 

وی ادامه داد: افراد بازنشسته چهار برایر بیشتر از کارمند مخارج دارند.مجلس قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت را تصویب کرد اما اجرا نشده است اگر قرار باشد قوانین مصوب به مرحله اجرا نرسد در واقع کار بیهوده‌ای انجام داده‌ایم.

 

نیک‌بین با طرح این پرسش که فرماندهی جنگ اقتصادی در دولت کیست؟ مخبر، خاندوزی، رضایی، شورای عالی اقتصادی یا فرزین؟ گفت: چه کسی مسئولیت این اوضاع اقتصادی را دارد؟ یک نفر باید در این رابطه پاسخ دهد؛ پس کسانی که اختیارات دارند نباید فرافکنی کنند.

 

وی در پایان گفت: متأسفانه مجلس در رابطه با این موضوعات کوتاه آمده چون سوال، برخورد و استیضاح نمی‌کند . کار به جایی رسیده که به زودی باید طرح سوال از شخص رئیس جمهور در دستور کار قرار گیرد و ایشان در رابطه با این وضعیت نابسامان اقتصادی به خصوص بازنشستگان و مستمری بگیران پاسخ دهند.