مخالفت عضو شورای شهر رشت با گسترش کودآلی در لاکان

کود آلی لاکان به سرانجامی شبیه مسئله زباله سراوان دچار می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه کودآلی لاکان به سرانجامی شبیه مسئله زباله سراوان دچار می‌شود، گفت: مخالف سرمایه‌گذاری و گسترش کارخانه کودآلی لاکان هستم.

مجید عزیزی ظهر شنبه در نشست علنی شورای ششم رشت، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری و گسترش شرکت کود آلی در لاکان رشت منطقی و عقلانی نیست.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گسترش شهری لاکان رشت، افزود: لاکان رشت به علت موقعیت مکانی و ظرفیت‌هایی که دارد مستعد پیشرفت و توسعه شهری است.

این عضو شورای شهر رشت با ابراز مخالفت از توسعه کارخانه کود آلی در لاکان، اضافه کرد: وجود ایستگاه راه آهن، وجود شهرک صنعتی، همجواری بزرگترین زندان و ندامتگاه استان، قرارگیری پارک و همچنین ساخت چندین مجتمع تجاری در لاکان فرصت توسعه شهری را فراهم کرده است.

عزیزی با بیان اینکه کود آلی لاکان به سرانجامی شبیه مسئله زباله سراوان دچار می‌شود، گفت: به جد مخالف سرمایه‌گذاری و گسترش کارخانه کود آلی در لاکان هستم چرا که این اقدام جز بدنامی، عایدی برای مدیریت شهری ندارد.

وی با اشاره به کار غیرکارشناسی در خصوص زباله سراوان در سال‌های گذشته، افزود: کار غیر علمی و غیر کارشناسی ابرچالش زباله سراوان پدید آورد و قطعاً کود آلی در لاکان هم به این سرنوشت دچار می‌شود.