مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ؛

دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیشتاز همه ی دستگاه های استان در اجرای قانون ملی جوانی جمعیت است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با تاکید بر اقناع مسئولان و مردم نسبت به بحران جمعیت استان ؛ دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیشتاز همه ی دستگاه های استان در اجرای قانون ملی جوانی جمعیت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا ) ؛ زهرا یعقوب نژاد- مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان، در همایش بزرگداشت هفته ی ملی جمعیت که در سالن اجتماعات معاونت برگزار شد، با بیان اینکه قرارگاه جوانی جمعیت در همه ی شهرستان ها تشکیل شده ، اظهار داشت ؛ دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیشتاز همه ی دستگاه های استان در اجرای قانون ملی جوانی جمعیت است.
وی اقناع مردم درخصوص بحران جمعیتی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت ؛  برای اقناع مردم به فرزندآوری و جوانی جمعیت، در ابتدا باید مدیران دستگاه ها بحران جمعیتی استان را باور کنند.
یعقوب نژاد ، تصریح کرد ؛ برای اقناع مردم و آگاهی بخشی به آنها،  باید از رسانه ها و صدا و سیما کمک گرفت و کارکنان حوزه ی بهداشت از جمله بهورزان در آگاهی بخشی چهره به چهره به مردم این رسالت مهم را انجام دهند.
مدیرکل امور بانوان و حانواده استانداری گیلان درخاتمه، ترغیب زوجین به فرزندآوری را نیازمند اقدامات مشارکتی دانست و گفت  ؛ همه ی دستگاه ها وظایف خود در اجرای قانون جوانی جمعیت را در کنار هم  به انجام برسانند.