آیا علی علیزاده واقعا استاد دانشگاه است؟

علی علیزاده به عنوان تحلیلگر در شبکه‌های افق و چهار صدا و سیما، بی‌بی‌سی فارسی، الجزیره و سی‌ان‌ان حضور پیدا کرده است. او در دانشگاه میدلسکس در رشته دکترای فلسفه تحصیل می‌کرده‌ است که با توجه به اخراج وی از این دانشگاه ناتمام مانده‌ است. این دانشگاه که یکی از دانشگاه های خیلی رده پایین […]

علی علیزاده به عنوان تحلیلگر در شبکه‌های افق و چهار صدا و سیما، بی‌بی‌سی فارسی، الجزیره و سی‌ان‌ان حضور پیدا کرده است. او در دانشگاه میدلسکس در رشته دکترای فلسفه تحصیل می‌کرده‌ است که با توجه به اخراج وی از این دانشگاه ناتمام مانده‌ است.

این دانشگاه که یکی از دانشگاه های خیلی رده پایین این کشور‌ محسوب میشود، پس از چندی در سال ۲۰۱۰ دپارتمان فلسفه اش را به دلیل کمبود بودجه منحل کرد و‏در نتیجه دانشجویان مقطع دکترای آن از جمله علی علیزاده پا درهوا ماندند. با اعلام این خبر، دانشجویان و تعدادی از پرسنل دپارتمان فلسفه که حدود ۵۰ تن بودند در اعتراض ساختمان این دانشکده را به اشغال خود درآوردند که یکی از آنها علی علیزاده بود.‏این حرکت نتنها به باز شدن مجدد دپارتمان فلسفه کمکی نکرد، بلکه علیزاده به همراه ۳ تن دیگر که خشونت به خرج داده بودند به طور کل از ورود به محوطۀ دانشگاه میدل سکس بدون داشتن اجازه نامۀ کتبی محروم شدند!