استاندار گیلان:

متولیان امر شرایط ساخت مسکن در روستاها را تسریع کنند

اسدالله عباسی ظهر امروز(یک‌شنبه) در جلسه شورای مسکن گیلان و در سالن شهید انصاری استانداری با بیان اینکه بنده به شدت در تغییر کاربری‌های شخصی و ویلاسازی در روستاها به شدت مخالف هستم، اظهار کرد: باید شرایط‌ را برای ساخت مسکن در روستاها برای اهالی منطقه فراهم کنیم زیرا این جزو وظایف ما است. وی […]

اسدالله عباسی ظهر امروز(یک‌شنبه) در جلسه شورای مسکن گیلان و در سالن شهید انصاری استانداری با بیان اینکه بنده به شدت در تغییر کاربری‌های شخصی و ویلاسازی در روستاها به شدت مخالف هستم، اظهار کرد: باید شرایط‌ را برای ساخت مسکن در روستاها برای اهالی منطقه فراهم کنیم زیرا این جزو وظایف ما است.

وی با تاکید بر تسریع در روند ساخت مسکن در طرح نهضت ملی گفت: برای اجرای این طرح مهم در گیلان نباید منتظر متقاضی، شهرداری و یا دستگاه‌های اجرایی برای اعطا اراضی ماند زیرا در این صورت وضعیت هیچ پیشرفتی نمی‌کند لذا باید در این خصوص کاری جهادی انجام داد زیرا مردم از ما انتظار دارند.

 وی  با  تاکید ویژه در تسریع در روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن گیلان بیان کرد: در بخش نهضت ملی مسکن اقدامات انجام شده کافی نیست و اینکه منتظر متقاضی مانده و  بمانیم تا دستگاه‌های اجرایی زمین بدهند و شهرداری در باز آفرینی کمک کند، وضعیت هیچ پیشرفتی نمی‌کند لذا باید در این خصوص کاری جهادی انجام داد زیرا مردم از ما انتظار دارند.

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم از مسؤولان انتظار تکمیل پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در گیلان را دارند، افزود: دستگاه‌های متولی امور طرح نهضت ملی مسکن باید در جلسات میزان پیشرفت پروژه را گفته و موانع را برطرف کنند.

عباسی با تأکید بر لزوم توجه به حل معضل مسکن و اشتغال توسط دولت سیزدهم در کشور افزود: تهیه مسکن و اشتغال جزو اولویت‌های دولت سیزدهم است و هیچ عذری در این خصوص پذیرفته نیست از این رو باید با پیمانکارانی که در تکمیل پروژه طرح نهضت ملی مسکن خلل ایجاد می‌کنند برخورد و یا خلع ید شوند و در مقابل از پیمانکاران متعهد حمایت شود.

 وی با اشاره به نقش مسکن روستایی در مهاجرت روستاییان از شهر به روستا بیان کرد: بسیاری از روستاییان به دلیل عدم ساخت مسکن در محل زندگی خود برای فرزندان خود به ناچار به شهر مهاجرت می‌کنند لذا باید متولیان حوزه مسکن، مجوز ساخت مسکن در اراضی روستایی که در حریم نیست را صادر کنند.

 استاندار گیلان فرمانداران را متولی تهیه اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان‌ها دانست و بیان کرد: فرمانداران در حوزه خود موظف به تهیه اراضی هستند و باید با دستگاه‌های اجرایی تعامل کرده و مشکلات را برطرف کنند.

 عباسی با بیان اینکه میزان پیشرفت پروژه حوزه نهضت ملی مسکن باید به طور هفتگی به شورای مسکن گزارش شود، گفت: در حوزه مسکن روستایی، شهری، طرح نهضت ملی مسکن و محرومیت‌زدایی باید تعداد قابل توجه‌ای مسکن تا هفته دولت آماده شده و کلید را به متقاضیان تحویل داده شود.