دکتر آشوبی در شورای دارو و تجهیزات دانشگاه مطرح کرد؛

تامین به موقع داروی مردم اولویت نظام سلامت گیلان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حایز اهمیت دانستن تأمین داروی مردم، گفت: منابع موجود و تخصیص اعتبارات نظام سلامت استان باید به سمتی هدایت شود که مردم مشکلی در تأمین دارو نداشته باشند.
شورای دارو و تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر محمدتقی آشوبی-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، تعدادی از معاونین و مدیران ستادی در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.
در این نشست در خصوص منابع مالی تامین اعتبار برای خرید دارو و تجهیزات، وضعیت داروی موجود در انبارها، نسبت متناسب توزیع دارو به جمعیت به ویژه در ایام نوروز، تدوین برنامه مشخص برای مصرف بهینه دارو در مراکز درمانی و تدبیر تمهیدات لازم برای ذخیره احتیاطی دارو در انبارهای تملیکی، بحث و تبادل نظر شد.
دکتر محمدتقی آشوبی- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به اهمیت تامین به موقع داروی مورد نیاز مردم، اظهار کرد: اولویت نخست پرداختی منابع موجود در دانشگاه علوم پزشکی گیلان  پس از پرداخت حقوق و مطالبات کارکنان، باید به تامین دارو اختصاص پیدا کند.
وی افزود: منابع موجود و تخصیص اعتبارات نظام سلامت استان باید به سمتی هدایت شود که مردم مشکلی در دریافت دارو نداشته باشند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تداوم بازدیدهای میدانی از همه عرصه‌ها از جمله داروخانه‌های خصوصی و دولتی، گفت: باید با بازدیدهای میدانی و مداوم، نیازهای مردم و داروخانه‌ها پایش شده و در رفع نواقص، مجدانه کوشید.
دکتر آشوبی همچنین بر ضرورت تشدید نظارت‌های میدانی در مراکز درمانی به جهت توزیع مناسب و بهینه  دارو  تاکید کرد.
وی همچنین بر ضرورت حمایت از فعالان بخش خصوصی در نظام سلامت و تسریع در صدور مجوزهای لازم برای فعالیت آن‌ها تاکید کرد.
گفتنی است، در این نشست، نیازمندی مراکز بهداشتی و درمانی استان به تجهیزات پزشکی، سرمایه‌ای و مصرفی نیز پایش و تعیین اولویت شد.