علی دادگر ،اقتصاددان:علی دادگر ،اقتصاددان:

با وضعيت موجود موج تازه فقر در راه است و هيچ كس هم نمی‌تواند مانع آن شود

پایگاه خبری و تحلیلی گیلان بهتر نوین به نقل از تعادل ___علی دادگر، اقتصاددان، در ارتباط با وضعیت بد اقتصادی موجود اظهار داشت: بايد تعارف را كنار بگذاريم و بپذيريم كه با وضعيت موجود موج تازه فقر در راه است و هيچ كس هم نمی‌تواند مانع آن شود. وقتی از ابتدای امسال تا كنون به […]

پایگاه خبری و تحلیلی گیلان بهتر نوین به نقل از تعادل ___علی دادگر، اقتصاددان، در ارتباط با وضعیت بد اقتصادی موجود اظهار داشت:
بايد تعارف را كنار بگذاريم و بپذيريم كه با وضعيت موجود موج تازه فقر در راه است و هيچ كس هم نمی‌تواند مانع آن شود. وقتی از ابتدای امسال تا كنون به گفته رييس اتاق اصناف مي‌گويد انواع كالاهاي اساسي بين ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شده‌اند يعنی قدرت خريد مردم به شكل چشمگيری پايين آمده است.

از طرفی نگاهی به ميزان تورم در اجاره‌بهای مسكن كه بيندازيم متوجه می‌شويم امسال هم تعداد بيشتری از مردم مجبورند براي اسكان به حاشيه شهرها پناه ببرند. طبق آمارهاي رسمی كه البته از سوی فعالان حوزه مسكن مطرح می‌شود ميزان تورم قيمت مسكن ۵۰ درصد است.

مساله اينجاست كه رييس دولت نمي‌داند تنها رصد كردن معيشت مردم نمی‌تواند دردی را از آنها دوا كند. جراحي اقتصادي كه دولت سيزدهم از آن دم می‌زد به بدترين شكل ممكن شكست خورده و هنوز هم آقايان اصرار دارند كه بگويند تورم را كنترل كرده‌اند.