سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

برخورد منطقی و تکریم خیران، موجب افزایش اعتماد آنها به نظام سلامت می‌شود/ نیات خیران را به حمایت از جوانی جمعیت، تغییر دهید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)، صبح امروز، نشست مشترک مسوولان‌ و گروه های سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت استان با دکتر محمدتقی آشوبی- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه برگزار شد. دکتر محمدتقی آشوبی-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)، صبح امروز، نشست مشترک مسوولان‌ و گروه های سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت استان با دکتر محمدتقی آشوبی- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه برگزار شد.
دکتر محمدتقی آشوبی-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست مشترک با تقدیر از تلاش‌های فعالان دفتر سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت، اظهار کرد: اقدامات ارزشمندی از سوی این مجموعه، انجام شده، اما در مقایسه با دیگر استان‌های کشور از جمله زنجان، شیراز و تبریز، قابل مقایسه نیست.
وی با اذعان به اینکه در جلب مشارکت‌های مردمی و خیرین سلامت در ابتدای راه هستیم، افزود: فرصت خدمت به مردم به ویژه در نظام سلامت، بسیار کوتاه است و باید این فرصت را مغتنم و گرانبها برشمرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به رابطه مستقیم اعتماد خیران با کمک‌ در نظام سلامت، گفت: اوج خدمت و مساعدت مردم در نظام سلامت استان در اوج کرونا بوده و مردم و خیران از آنجا که تلاش‌های خادمان خود را دیدند از کمک به نظام سلامت دریغ نکردند.
دکتر آشوبی با توصیه‌ای به رابطان دفتر مشارکت‌های مردمی و خیرین سلامت، تصریح کرد: برخورد منطقی، دوستانه، حسن اعتماد متقابل، احترام و تکریم خیرین و فعالان سلامت، موجب افزایش اعتماد آنها به خادمان نظام سلامت و همچنین افزایش عملکرد و بهره‌وری آن‌ها می‌شود.
وی بر لزوم کاهش فرآیندهای بوروکراتیک و اطاله پذیرش خیران تأکید کرد و گفت: ساختارهای اداری و پذیرش خیران در دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید سریعاً تغییر کند و به جای پیشگامی خیران، ما به دنبال آنها مشتاقانه بشتابیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، گفت: امروزه خانواده‌هایی هستند که برای ازدیاد نسل و تحقق جوانی جمعیت، نیازمند مساعدت‌های مالی هستند که هدایت و جلب نیات و مشارکت خیران در این رابطه یکی از الزامات است.
گفتنی است، دفتر مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از سال ۱۳۹۲ به منظور جلب مشارکت‌های مردمی در زمینه کمک‌های عمرانی، تجهیزات پزشکی و اداری، زمین، ساختمان و کمکهای نقدی آغاز به کار کرده است.