در نشست خبری مطرح شد؛

برگزاری کنگره دوروزه انجمن جراحان عروق ایران در رشت

دبیر علمی کنگره میان‌دوره‌ای انجمن جراحان عروق ایران از برگزاری این کنگره به مدت دو روز در تالار مرکزی رشت خبر داد.
دکتر حسین همتی- دبیر علمی کنگره میان‌دوره‌ای انجمن جراحان عروق ایران صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری این کنگره در بستر مجازی و حقیقی، اظهار کرد: انجمن جراحان عروق ایران از جمله انجمن های علمی در کشور است که   برگزاری آخرین کنگره آن در سال ۹۵ بوده است.
مدیر گروه جراحی عروق دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به درمان خیل عظیمی از بیماران تحت درمان جراحان عروق، افزود: در کنگره میان‌دوره‌ای انجمن جراحان عروق ایران علاوه بر جراحان عروق، اساتید پرستاری نیز حضور دارند.
دبیر علمی کنگره میان‌دوره‌ای انجمن جراحان عروق با اشاره به برگزاری این کنگره در تالار شهر، گفت: این کنگره در دو روز برگزار خواهد شد.
دکتر همتی با اشاره به غنی بودن دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اساتید جراحی عروق در کشور، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۵ جراح عروق در کشور وجود دارد که ۹۴ جراح عروق در کنگره میان‌دوره‌ای انجمن جراحان عروق ایران میهمان گیلانیان هستند.
جراح فوق تخصص عروق، ارایه و به‌کارگیری جدیدترین فناوری پزشکی، بازآموزی و جمع بندی تحقیقات دانشمندان جراحان عروق ایران و جهان و بحث و تبادل نظر در خصوص بیماران پیچیده‌ای که تحت درمان قرار گرفتند به جراحان جوان از مهمترین اهداف برگزار کنگره میان‌دوره‌ای انجمن جراحان عروق ایران برشمرد.
دبیر علمی کنگره میان‌دوره‌ای انجمن جراحان عروق ایران عمده دلیل بروز انسداد عروق را عدم رعایت سبک تغذیه‌ای سالم دانست و مصرف غذای چرب، داشتن فشار خون، دیابت، چربی و استعمال دخانیات را از عمده دلایل بروز آن برشمرد.
به گزارش وب‌دا، در سال ۱۴۰۱، سه هزار و ۶۰۰ جراحی عروق در بیمارستان‌های آموزشی گیلان انجام شده است.