استاندار گیلان در جلسه ستاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس،

برگزاری یادواره های شهدا دارای پیام ایثار و فداکاری باشد

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برگزاری یادواره های شهدا باید دارای پیام های ایثار و شهادت برای نسل جدید باشد، گفت: شهرستان‌های استان  به طور مشترک، هفتگی و منظم  در نقاط مختلف این مراسم و یادواره ها را برگزار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه ستاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه گفتمان جهاد تبیین و بازگو کردن ویژگی های شهدا در انتقال پیام ایثار و شهادت برای نسل‌های آینده بسیار مهم است،‌اظهار کرد: باید با بازگو کردن زندگی نامه شهدا و امام شهدا در اشاعه فرهنگ شهادت نهایت بهره را برد.

وی با اشاره به ولایتمداری مردم گیلان گفت: وجود هشت هزار شهید دوران دفاع مقدس در گیلان به نسبت جمعیت  استان بسیار بی نظیر است که نشان دهنده پیشینه معنویت، اعتقادات، ایثار و مبانی ارزشی و دینی مردم این استان می‌باشد.

استاندار گیلان  بیان کرد: آنچه از شهدا، امام شهدا و منویات مقام معظم رهبری برای ما به امانت مانده است باید در راستای گفتمان جهاد تبیین استفاده شود زیرا دشمن همواره در تلاش است  فرهنگ ایثار و شهادت را  کمرنگ جلوه دهد.

دکتر عباسی مجاهدت‌های رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت(ع) را کم نظیر  دانست و  تصریح کرد: این مجاهدات ها  و جانفشانی ها برای جوانان و نوجوانان بازگو شود  و در این صورت است که هیچ قدرتی  توان مقابله با این نظام مقدس را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه سوم خرداد یکی از ماندگارترین روزها در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است، افزود: بعد از آزادسازی خرمشهر ، امام‌راحل(ره) فرمودند ” خرمشهر را خدا آزاد کرد که این امر حاکی از یوم‌الله بودن این روز در تاریخ ایران اسلامی  است.

استاندار با تاکید بر انتشار زندگی نامه شهدا، پدران و مادران شهیدان انقلاب و تدریس آن برای نسل جدید تصریح کرد: پدران و مادران شهدای انقلاب اسلامی از همه چیز خود گذشتند ولی نگذاشتند تا ذره‌ای از این خاک به دست دشمن بیفتد،از این رو شایسته است این فداکاری ها به صورت کتاب و یا مستند درآمده و به مهمان‌های کشوری و بین المللی اعطا شود‌

دکتر عباسی با تاکید بر اهتمام دولت مردمی حضرت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در تکمیل و احداث موزه دفاع مقدس در گیلان بیان کرد: افتتاح این موزه  یکی از آرزوهای دیرینه مردم این استان است، لذا دولت سیزدهم از هیچ تلاشی برای تکمیل این پروژه دریغ نکرده و آماده هر گونه کمکی است.