بنیه علمی، پژوهشی و فناوری شاخصه قدرت نمایی ملت ها است

به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا): دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در نشست تقدیر و معارفه سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سالن اجلاس معاونت با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته، اظهار کرد: یکی از ملازمات نمایه شدن دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تایمز، تحقیقات و پژوهش‌هایی […]

به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا): دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در نشست تقدیر و معارفه سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سالن اجلاس معاونت با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته، اظهار کرد: یکی از ملازمات نمایه شدن دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تایمز، تحقیقات و پژوهش‌هایی بود که در این معاونت انجام شد.
وی با اشاره به اهمیت پژوهش و فناوری در نظام سلامت، افزود: امروزه ارایه خدمات سلامت باید فناورانه و دانش‌بنیان باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت تولید علم و فناوری، گفت: امروزه هر ملتی که قدرت علمی، پژوهشی و فناوری موفق‌تری داشته باشد، قدرتمند‌تر است.
دکتر آشوبی بر لزوم جوانسازی ساختار مدیریتی در نظام سلامت تأکید کرد و گفت: تربیت مدیران موفق در نظام سلامت باید با سرعت و همت مضاعف‌تری در دستور کار قرار بگیرد.
وی با اشاره به برخی از اقدامات جهش‌وار نظام سلامت طی ماه‌های اخیر، تصریح کرد: تولید پژوهش و مقالات با رویکرد دانش‌بنیان و همچنین با سمت و سوی جهش در علوم و فنون می‌تواند عقب‌ماندگی گیلان را جبران کند.
گفتنی است، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان این نشست با تعدادی از مراجعان نیز ملاقات و دستوراتی را جهت رفع مشکلات و موانعی خدمتی به مردم، ارایه کرد.