جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:

به جای عذرخواهی، می‌گویند این گدابازی‌ها چیست!/ به مردم هم تریبون بدهید تا بگویند چقدر از شما بیزار هستند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در واکنش به دریافت خودروهای شاسی بلند توسط نمایندگان مجلس می‌گوید: به جای اینکه از مردم عذرخواهی کنند می‌گویند این گدابازی‌ها چیست! ببخشید ما نمی‌دانستیم شما‌ها خان‌سالار تشریف دارید!

 

رویداد۲۴ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده پیشین مجلس با اشاره به موضوع دریافت خودرو‌های شاسی بلند از سوی برخی از نمایندگان به رویداد۲۴ می‌گوید: وقتی مردم به شدت در تنگنا هستند و معلوم نیست شرایط شعب ابی‌طالب تا کی ادامه داشته باشد، درصورتی می‌توان گفت مردم برای مقاومت حرفی نداشته باشند که همه در شرایط یکسان باشند نه فقط مردم! اخباری که از فساد و رانت و آقازادگی منتشر می‌شود، در روحیه مردمی که در سختی هستند و با ماهی ۶ الی ۷ میلیون تومان سر می‌کنند، تاثیرات بدی می‌گذارد.

به جای اینکه از مردم عذرخواهی کنند می‌گویند این گدابازی‌ها چیست!

جعفرزاده می‌گوید: از مجلس انقلابی و دولت به اصطلاح مردمی انتظار می‌رفت با مردم همراهی کنند اما مجلس ثابت کرد انقلابی نیست و دولت هم اثبات کرد مردمی نیست. لوایح سنواتی بودجه هم این را نشان داد که کاملا ضد مردمی هستند. موضوعی که بسیار تاسف‌بار است، اخباری است که مکرر از رانت و فساد‌ها شنیده می‌شود. شنیده می‌شود که علاوه بر مجلسی‌ها، دولتی‌ها هم شاسی‌بلند دریافت کرده‌اند. حالا به جای اینکه از مردم عذرخواهی کنند می‌گویند این گدابازی‌ها چیست!

نمی‌دانستیم شما‌ها خان‌سالار تشریف دارید!

او خطاب به نمایندگان کنونی مجلس می‌گوید: ببخشید ما نمی‌دانستیم شما‌ها خان‌سالار تشریف دارید! آن زمان که می‌آمدید گفتید که از نردبان مستضعفین بالا آمده‌اید. این‌ها انتظار دارند مردم زیر پایشان قربانی شوند و با ماشین‌هایشان چشم نخورند!

 

شما که می‌دانستید دولت هم خودرو گرفته، چرا نظارت نکردید و حرفی نزدید؟

نماینده پیشین مجلس می‌گوید: نمایندگان توهین‌آمیز با مردم صحبت می‌کنند و نه‌تنها عذرخواهی نمی‌کنند، بلکه ماشین‌ها را پس هم نمی‌دهند و به جای پاسخگویی افشاگری می‌کنند که مثلا دولت هم خودرو گرفته است. خب دولت گرفته، شما که می‌دانستید چرا نظارت نکردید و حرفی نزدید؟ تا دولت ماجرا را روشن کرد، شما یادتان آمد که افشاگری کنید؟

 کلمه انقلابی را بردارید و بعد به نفع خودتان قانون مصوب کنید و حقوقتان را افزایش دهید

او می‌گوید: قرار بود سال مهار تورم باشد، حتی نگذاشتند تعطیلات نوروز تمام شود و انفجار تورمی رخ داد و اکنون هم یک ابرتورم در انتظارمان است که فقط هم برای مردم است زیرا این نمایندگان فقط به فکر خودشان هستند و حقوق خودشان را افزایش می‌دهند. قرار بود شفاف‌سازی کنند اما حتی فیش حقوقی و دریافتی هیچ یک از مدیران و وزرا منتشر نشد. حتی شنیدم آقای توکلی می‌گفتند در یک جلسه خصوصی وقتی به آقای رئیسی درباره این موضوع گفته است، آقای رئیسی گفته چه فایده‌ای دارد؟ خب فایده آن، همان همراهی با مردم است که مردم بدانند که مدیران هم با آن‌ها همراه و هم‌درد هستند. این نمایندگان انقلابی از روزی که وارد مجلس شدند، فقط برای خودشان حقوق و پاداش و خودرو و سایر خدمات دیگر مصوب می‌کنند. خب دست‌کم کلمه انقلابی را بردارید و بعد از این کار‌ها انجام دهید و به نفع خودتان قانون مصوب کنید و حقوقتان را افزایش دهید.

چه می‌شد جوانمردانه به مردم اعلام کنند که ماشین‌ها را پس می‌دهیم و عذرخواهی می‌کنیم

جعفرزاده با بیان اینکه عمل و رفتار نمایندگان کاملا در تناقض است، گفت: دولت گفت ما مردمی هستیم اما با دو لایجه مردم را به خاک سیاه نشاند و باید منتظر بدتر شدن شرایط هم باید باشیم. چه می‌شد جوانمردانه به مردم اعلام کنند که ماشین‌ها را پس می‌دهیم و عذرخواهی می‌کنیم. مردم گرفتار هستند، من شخصا اکنون که در حال مصاحبه با شما هستم، در حیاط بیمارستان حضور دارم و با این همه آشنا و ارتباطاتی که در جا‌های مختلف دارم، تاکنون نتوانسته‌ام داروی بیمارم را تهیه کنم. این چه شرایطی است که برای مردم ایجاد کرده اید؟ مردم گرفتار هستند.

به مردم هم تریبون دهید تا به شما بگویند چقدر از شما بیزار هستند

نماینده سابق مجلس می‌گوید: استنباط من این است که این نمایندگان فعلی چون می‌دانند در انتخابات پیش رو رای نمی‌آورند، چنین اقداماتی انجام می‌دهند. متاسفانه از همه تریبون‌ها به مردم توهین می‌کنند. یک روز به مردم می‌گویند گدا روز دیگر می‌گویند از شما بیزاریم! وقتی رهبری می‌گوید کسانی که حجاب کاملی هم ندارند دختران ما هستند، چگونه یک امام جمعه می‌گوید از شما بیزارم؟ وقتی می‌گویید ولایت‌مدار هستید، حداقل مسلک رهبری را رعایت کنید. خب سایتی ایجاد کنید تا مردم هم نظرشان را نسبت به شما بگویند، شما بلندگو دارید و مدام پشت بلندگو می‌روید و نظرتان را اعلام می‌کنید، به مردم هم تریبون دهید تا به شما بگویند که چقدر از شما بیزار هستند.