خبر ناامیدکننده علی رضا دبیر برای حسن یزدانی :

تا حالا کشتی گیری بعد جراحی کتف به میادین قهرمانی برنگشته است!

علیرضا دبیر در فاصله چند متری حسن یزدانی با دست گچ گرفته اش، صحبت‌های ناامید کننده‌ای را در خصوص احتمال بازگشت موفق او مطرح کرد. چند روز قبل بود که به صورت ناگهانی خبر عمل جراحی کتف حسن یزدانی روی سایت فدراسیون کشتی منتشر شد. این اتفاق بدون هیچ پیش زمینه قبلی رخ داد و […]

علیرضا دبیر در فاصله چند متری حسن یزدانی با دست گچ گرفته اش، صحبت‌های ناامید کننده‌ای را در خصوص احتمال بازگشت موفق او مطرح کرد.

چند روز قبل بود که به صورت ناگهانی خبر عمل جراحی کتف حسن یزدانی روی سایت فدراسیون کشتی منتشر شد. این اتفاق بدون هیچ پیش زمینه قبلی رخ داد و در نهایت پزشکان از موفقیت آمیز بودن این جراحی و بازگشت حسن یزدانی به تشک در یک پروسه ۵، ۶ ماهه خبر دادند.

 

به نقل از ورزش ۳، در حالی که حسن یزدانی با دست گچ گرفته در این مراسم حاضر شده بود، دبیر گفت در ایران تا به حال هیچ کشتی‌گیری بعد از عمل کتف نتوانسته بازگشت موفقیت آمیزی به دنیای قهرمانی داشته باشد! او ابراز امیدواری کرد که این جراحی باعث نشود که حسن یزدانی به دوران قهرمانی اش خاتمه دهد.

حتی مربی حسن یزدانی هم اعلام کرد این جراحی در بهترین موقعیت رخ داده و او با خیالی راحت می‌تواند به المپیک ۲۰۲۴ پاریس برسد.

با این حال علیرضا دبیر که خودش قربانی مصدومیت کتف شد و خیلی زود به دوران قهرمانی خود پایان داد، دیروز در حاشیه مراسم تجلیل از قهرمانان حرف‌های عجیب و بوداری را در خصوص مصدومیت یزدانی مطرح کرد.

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در این باره گفت: “شاید به خیلی از پزشکان بر بخورد، اما در ۲۰ سال گذشته هیچ پزشکی نتوانسته در بخش کتف، یک قهرمان را به میدان برگرداند. خود من یکی از آن‌ها بودم. در اینجا نتوانستند و در خارج از کشور هم همین طور و برگشتم و دیگر نتوانستم ادامه دهم. در زانو و کمر داشتیم که موفق بودند، اما کتف نه. من این موارد را به یزدانی هم گفتم. کتف او از ۲ جا پاره شده بود و در جهانی هم واقعا غیرت کرد. یک مدال جهانی گرفت و در بازی‌های آسیایی هم با میل خودش آمد. به هرحال با این کتف دیگر نمی‌توانست ادامه دهد و به خاطر فشار تمرینات کتفش حتما بیرون می‌زد. به‌خاطر همین تصمیم گرفت عمل کند و امیدوارم اولین ورزشکاری باشد که در ایران کتفش عمل شده و توانسته باز گردد. ”

در حالی که این اظهارنظر دبیر چندان امیدوار کننده نبود، خبرنگاران از او پرسیدند که چرا حسن یزدانی برای این جراحی به خارج از کشور اعزام نشده است که او پاسخ داد: “به خودش گفتم که هرجای دنیا باشد، او را اعزام می‌کنیم. آن زمان که من عمل کردم فدراسیون خرج مرا نداد، اما ما ورزشکاران چهارم خود را هم به بیمارستان خصوصی می‌بریم. چون سر خودم آمده است که در ۲۵ سالگی مرا سوزاندند. ما به یزدانی برای المپیک نیاز داریم و امیدوارم اولین نفری باشد که بعد از عمل کتف باز می‌گردد. یزدانی هم خودش دوست داشت و هم ما که در هانگژو شرکت کند. ”

حسن یزدانی با یک طلا و یک نقره المپیک، بدون شک یکی از امید‌های اصلی ورزش ایران برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس به حساب می‌آید، اما صحبت‌های علیرضا دبیر شاید به نوعی یک شوک بزرگ به طرفداران این ستاره کشتی بود.