سرپرست فرمانداری رشت، تاکید کرد:

تبیین فلسفه قیام عاشورا برای نسل جوان از ضروریات جامعه است

سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم بهره‌برداری از ظرفیت معنوی عاشورا و دهه محرم، اضافه کرد: تبیین فلسفه قیام عاشورا برای نسل جوان از ضروریات جامعه است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مهندس کیا عاشوری صبح امروز(شنبه) در نشست شورای هماهنگی برگزاری برنامه های ماه محرم شهرستان که به منظور برنامه […]

سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم بهره‌برداری از ظرفیت معنوی عاشورا و دهه محرم، اضافه کرد: تبیین فلسفه قیام عاشورا برای نسل جوان از ضروریات جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مهندس کیا عاشوری صبح امروز(شنبه) در نشست شورای هماهنگی برگزاری برنامه های ماه محرم شهرستان که به منظور برنامه ریزی برای برگزاری شکوهمند و شایسته مراسم تاسوعا و عاشورا حسینی با حضور اعضای شورا برگزار شد، اظهار کرد: واقعه عاشورا از جمله رخدادهای کم نظیر تاریخ بشریت است که آثار عمیق فرهنگی و اجتماعی آن با هیچ واقعه دیگری قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به هجمه های فرهنگی پیچیده دشمن، افزود: تلاش های ضدفرهنگی و ضدارزشی دشمن، نتوانسته از تاثیر فرهنگ عاشورا و محرم بکاهد.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه سال به سال بر اثر معنوی و وضعی فرهنگ عاشورا افزوده می شود، گفت: آموزه های جاودان و عبرت های شگفت نهضت عاشورا هنوز با گذشته حدود ۱۴ قرن، روح و جان محبین و ارادتمندان ائمه اطهار علیهم السلام را منقلب و بشریت را به تفکر وا می دارد.

عاشوری با تاکید بر لزوم درس آموزی از واقعه عاشورا، بیان کرد: مکتب عاشورا و قیام امام حسین(ع) حاوی درس ها و پندهای سعادت بخش است.

وی با بیان اینکه فرصت معنوی عاشورا بسیار ارزشمند و کم نظیر است، افزود: وظیفه همه ماست که در محرم امسال بصورت یکپارچه مراسمی باشکوه و درشأن و منزلت سرور و سالار شهیدان اما حسین (ع) در مرکز استان برگزار کنیم.

سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم بهره‌برداری از ظرفیت معنوی عاشورا و دهه محرم، اضافه کرد: تبیین فلسفه قیام عاشورا برای نسل جوان از ضروریات جامعه است.

عاشوری با تاکید بر نظم بخشی اجرای برنامه های ماه محرم در سطح شهرستان رشت، بیان کرد: انسجام بخشی و هماهنگی برگزای باشکوه برنامه های محرم در کیفیت انتقال پیام عاشورا اثرگذار است.