رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شورای سلامت سیاهکل خبر داد:

تجهیز مرکز درمان بستر دیلمان به ۲ دستگاه دیالیز | ارتقای سطح مرکز جامع خدمات سلامت دیلمان

  محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تجهیز مرکز درمان بستر دیلمان به دو دستگاه دیالیز خبر داد و افزود: مقدمات ارتقای مرکز جامع خدمات سلامت دیلمان به بیمارستان محلی انجام شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست شورای سلامت شهرستان سیاهکل با حضور محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ […]

 

محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تجهیز مرکز درمان بستر دیلمان به دو دستگاه دیالیز خبر داد و افزود: مقدمات ارتقای مرکز جامع خدمات سلامت دیلمان به بیمارستان محلی انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست شورای سلامت شهرستان سیاهکل با حضور محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ رسول فرخی میکال، نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی؛ امین بابایی، فرماندار شهرستان سیاهکل، حجت‌الاسلام علی کریمی، امام جمعه سیاهکل در سالن اجلاس بیمارستان غدیر این شهرستان برگزار شد.

محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به دور سوم حضور هیئت رئیسه دانشگاه در شهرستان سیاهکل، اظهار کرد: مرکز جامع سلامت دیلمان به ۲ دستگاه دیالیز تجهیز شده است.

وی با اشاره به ارتقای سطح مرکز جامع خدمات سلامت دیلمان، افزود: مقدمات ارتقای مرکز جامع خدمات سلامت دیلمان به بیمارستان محلی انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تأمین بخشی از نیروی انسانی نظام سلامت سیاهکل، گفت: به زودی بخشی از نیروی انسانی متخصص، پرستار و نیروهای بهداشت در سیاهکل در آزمون استخدامی جذب و به مردم خدمت خواهند کرد.

رسول فرخی میکال، نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به نیازمندی‌های نظام سلامت سیاهکل، اظهار کرد: انتظارات مردم سیاهکل در بخش سلامت، واقعی بوده و نیازمند توجه است.

وی با اشاره به نیاز مبرم بیمارستان غدیر سیاهکل به مدیریت جهادی، افزود: این بیمارستان در صورت گماردن پزشک تمام وقت، یقیناً اشغال تخت بالایی خواهد داشت.

نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی همچنین از نیاز مبرم سیاهکل به یک دستگاه آمبولانس خبر داد.

حجت‌الاسلام علی کریمی، امام جمعه شهرستان سیاهکل نیز در این نشست بر ضرورت ارایه خدمات تخصصی درمان در برخی خدمات به مردم سیاهکل تصریح کرد و گفت: جمعیت ثابت و جمعیت شناور حاضر در سیاهکل میطلبد که ارایه خدمات پزشکی و درمان در برخی از رشته ها، تخصصی شود.

وی همچنین بر ضرورت تسهیل حضور پزشکان متخصص در سیاهکل و تسریع در صدور پروانه بهره‌برداری مطب پزشکی در این شهر به جهت جبران کمبود پزشکان متخصص تأکید کرد.

امین بابایی، فرماندار شهرستان سیاهکل با اشاره به خدمات نظام در بخش سلامت به مردم، اظهار کرد: علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته، بیمارستان غدیر سیاهکل نیازمند توجه بیشتر به ویژه در بخش پزشکان متخصص است.

وی، تامین نیروی انسانی بومی، تجهیز بیمارستان به تجهیزات پیشرفته و توجه به بهسازی مراکز بهداشتی در شهرستان را مهمترین دغدغه مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان سیاهکل عنوان کرد.

گفتنی است، متولیان سلامت استان با همراهی مسوولان شهرستان سیاهکل در پایان این نشست، بازدیدی از بخش‌های مختلف بیمارستان غدیر انجام داده و در جریان کم و کیف خدمات درمانی آن به مردم قرار گرفتند.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
EmailShare