استاندار گیلان در جلسه ویدئو کنفرانسی شورای عالی مسکن به ریاست آیت الله رئیسی :

تحقق طرح نهضت ملی مسکن نقش مهمی در جوانی جمعیت دارد

جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس‌ محترم جمهوری و در ارتباط تصویری با حضور نماینده عالی دولت در گیلان برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛  جلسه شورای عالی مسکن عصر امروز(شنبه) به ریاست آیت‌الله رئیسی ریاست محترم جمهوری و در ارتباط تصویری با حضور دکتر استاندار گیلان تشکیل شد. نماینده عالی دولت […]

جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس‌ محترم جمهوری و در ارتباط تصویری با حضور نماینده عالی دولت در گیلان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛  جلسه شورای عالی مسکن عصر امروز(شنبه) به ریاست آیت‌الله رئیسی ریاست محترم جمهوری و در ارتباط تصویری با حضور دکتر استاندار گیلان تشکیل شد.
نماینده عالی دولت در گیلان  در این جلسه با اشاره به تاکیدات ریاست محترم جمهوری در خصوص تسریع در ساماندهی و اجرای دقیق طرح نهضت ملی مسکن در کلیه استان‌های کشور، اظهار کرد: با توجه به فرمایشات ریاست محترم جمهوری باید در تمامی نقاط گیلان بازرسی‌های دقیق در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن انجام گیرد.

 اسدالله عباسی با تاکید بر لزوم توجه به ساماندهی بازار مسکن توسط دستگاه‌های متولی و نهادهای نظارتی، گفت: باید ساماندهی بازار مسکن به طور دقیق انجام شده و متقاضیان  طرح نهضت ملی مسکن اقدامات لازم در خصوص پرداخت تسهیلات را انجام دهند.

وی یکی از نیازهای زوج‌های جوان برای شروع زندگی را داشتن مسکن دانست و افزود:  گیلان یکی از پیرترین استان‌های کشور است و اجرای طرح جوانی جمعیت باید در اولویت قرار گیرد، از این رو در طرح نهضت ملی مسکن زوج‌های جوان باید در اولویت قرار گیرند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تعداد مسکن ساخته شده و متقاضیان دریافت مسکن باید به سرعت مشخص شود، تصریح کرد: یکی‌ از راه‌های ساماندهی و تسریع در روند اجرای درست نهضت ملی مسکن، دریافت آماردقیق از میزان متقاضیان و تعداد اراضی موجود و  ساخته شده است که می‌ تواند کمک زیادی به تسریع در روند اجرای درست نهضت ملی مسکن کند.

استاندار  با اشاره به کمبود اراضی ساخت مسکن در گیلان، گفت: باید در هر شهرستان اراضی لازم برای تحقق تعهدات گیلان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تهیه شود، زیرا شایسته نیست افراد متقاضی برای دریافت مسکن به شهرستان‌های دیگر مراجعه کنند.

وی با تاکید بر پرداخت مبلغ متعهد شده متقاضیان برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی، بیان کرد: اگر متقاضیان قادر به پرداخت مبلغ خود نیستند باید به فوریت  افراد دیگر ی جایگزین شوند زیرا نباید در تحقق این پروژه خللی وارد شود.