شهردار رشت در جلسه شورای معاونین تاکید کرد

تعیین تکلیف قراردادهای سنوات گذشته شهرداری رشت

شهردار رشت با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف قراردادهای باز شهرداری از سنوات گذشته گفت:معاونت‌های ذیربط شهرداری رشت آن دسته از قراردادهایی که در ماده ۳۸ درحال پیگیری است را با جدیت دنبال کنند .
جلسه شورای معاونین به منظور پیگیری مصوبات جلسات گذشته و برخی موارد اولویت‌دار امروز دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ به ریاست «رحیم شوقی» شهردار رشت برگزار شد.

ضرورت تعیین تکلیف قراردادهای باز شهرداری از سنوات گذشته
شهردار رشت در این جلسه بر ضرورت تعیین تکلیف قراردادهای باز شهرداری از سنوات گذشته تاکید کرد و افزود: از معاونت‌های ذیربط در شهرداری رشت انتظار دارم آن دسته از قراردادهای شهرداری که در ماده ۳۸ درحال پیگیری است را با جدیت دنبال کنند تا سریع‌تر به نتیجه برسد.
ضرر به شهرداری، ضرر به حقوق شهروندان است
شوقی خواستار تنظیم حقوقی و اصولی قراردادها به منظور جلوگیری از ضرر و زیان شهرداری رشت شد و عنوان کرد: ضرر به شهرداری، به معنی ضرر به حقوق شهروندان است؛ بنابراین در راستای صیانت از حقوق عامه باید از این رویه جلوگیری به عمل آورد.
پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود
شهردار همچنین خطاب به معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی اظهار داشت: با توجه به اهمیت بالای افزایش سرانه فضای سبز شهری و ایجاد پویایی اقتصاد شهری مبتنی بر گردشگری شهری احداث پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شده و روند تکمیل آن سرعت یابد.
شرایط بد آسفالت معابر شهری رشت
شوقی به شرایط بد آسفالت معابر شهری اشاره کرد و گفت: علاوه بر روکش آسفالت که در مناطق پنچ گانه در حال اجراست، باید به گونه‌ای عمل کنیم تا پروژه‌های این بخش با سرعت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد.
وی ادامه داد: از آنجا که وضعیت آسفالت محلات شهری به جهت ایجاد چاله‌های عمیق چندان مناسب نیست ، بنابراین می‌توانیم با مشخص کردن اولویت‌ها به روند ترمیم آسفالت محلات و مناطق مختلف سطح شهر سرعت ببخشیم.
شهردار رشت یکی از راهکارهای تقویت مشارکت شهروندان در رصد مشکلات شهری را بهبود عملکرد سامانه ۱۳۷ ذکر کرد و گفت:  واحدهای عمرانی شهرداری از طریق افزایش سرعت در عملکرد خود، نقش به سزایی در جهت جلب رضایت شهروندان دارند.

سامانه ۱۳۷ به صورت موردی رصد و اطلاع‌رسانی می شود
شوقی با بیان اینکه تماس‌ها، درخواست‌ها و موارد اضطراری مطرح شده از سوی شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ به صورت موردی رصد و اطلاع‌رسانی می شود، اضافه کرد: هر کدام از مناطق پنج گانه موظف به رفع موردی شکایات ثبت شده، پیگیری درخواست‌ها و پاسخگویی به شهروندان هستند.
لازم به ذکر است در این جلسه معاون منابع انسانی، معاون حمل و نقل و امور زیربنایی، معاون خدمات شهر و سایر مدیران عضو شورای معاونین در ارتباط با عملکرد حوزه خود و اقدام انجام شده گزارشی را در حضور شهردار رشت ارائه دادند.