روایت ثقتی از نشست با وزیر ارشاد؛

تقویت فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد انقلابی | استمرار کمک‌های بودجه‌ای به گیلان

رضا ثقتی در توضیح موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که دوشنبه شب (۲۹ خرداد ۱۴۰۲) برگزار شد؛ اظهار داشت: در این جلسه در خصوص اقدامات مثبت فرهنگی در استان گزارشی ارائه دادم. وی ازجمله موارد مطرح شده را شامل هم‌افزایی و تعامل مثبت با نمایندگان، رشد […]

رضا ثقتی در توضیح موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که دوشنبه شب (۲۹ خرداد ۱۴۰۲) برگزار شد؛ اظهار داشت: در این جلسه در خصوص اقدامات مثبت فرهنگی در استان گزارشی ارائه دادم.

وی ازجمله موارد مطرح شده را شامل هم‌افزایی و تعامل مثبت با نمایندگان، رشد ۵۵ درصدی نشر کتاب در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۳۹۶ (سال نخست دولت دوازدهم)، احیاء مجتمع‌های فرهنگی تعطیل شده که در حال حاضر به طور مستمر در حال خدمات‌دهی هستند، بازگشایی تئاتر شهر رشت پس از ۱۷ سال، برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری همچون کنسرت‌ها و تئاترها که بدون حاشیه در حال برگزاری است و تزریق بودجه فرهنگی همچون فصل ۵ در استان که طی یک دهه گذشته بی‌سابقه بوده، عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تحسین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از رویکرد انقلابی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: تقویت فعالیت‌های فرهنگی با این رویکرد در استان‌ها، از تأکیدات نمایندگان بود.

وی دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در جشنواره طنزپهلو، بزرگداشت مرحوم صابری فومنی (گل آقا) و بزرگداشت دکتر محمد معین، مرمت و تعمیر مجتمع‌های فرهنگی در شهرستان‌ها و نیز اختصاص بودجه به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و هیئات مذهبی از جمله درخواست‌های نمایندگان استان در این نشست بود.

ثقتی توصیف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از گیلان به عنوان استانی که شخصیت‌های بزرگی همچون آیت الله بهجت، استاد احمد سمیعی‌گیلانی، هوشنگ ابتهاج، دکتر معین و… در آن حیات یافته اند، را مورد اشاره قرار داد و گفت: دکتر اسماعیلی، گیلان را استانی فرهنگ‌خیز و قطب فرهنگی کشور دانست که با توجه به شخصیت‌های بروز و ظهور یافته از آن و نیز ظرفیت‌های استان، نگاهی ویژه به گیلان وجود دارد.

وی استمرار کمک‌های بودجه‌ای به استان‌ها ازجمله گیلان، مرمت مجتمع‌های فرهنگی، تزریق نیروهای انقلابی در بدنه و توضیح فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون رونق کنسرت ها، نمایش‌ها، فروش پرشمار کتاب در نمایشگاه امسال که رشد ۱۰۰ درصدی (هم به لحاظ فروش کتاب، هم بازدید مردم و نیز خرید کتاب) داشته و ارسال پستی کتاب به روستاها به طور رایگان، رویکرد فرهنگی به موضوع حجاب و عفاف در نمایشگاه که مورد تحسین رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و نیز برگزاری جشنواره‌های فیلم و تئاتر که با استقبال خوب هنرمندان و اهالی فرهنگ همراه بود را از مواردی ذکر کرد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه بیان داشت.

نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دوشنبه شب با حضور رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شماری از معاونان وزیر برگزار شد.