توسط «مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر صورت گرفت؛ بازدید از کارخانه زباله‌سوز نوشهر

 «مرتضی عاطفی» شهردار، برای بررسی مراحل احداث کارخانه امحاء پسماند کوچک‌مقیاس از روند فعالیت زباله‌سوز و نیروگاه تبدیل انرژی نوشهر بازدید به‌عمل آورد. در این بازدید، بهروز امامی مدیر عامل شرکت «تی‌تی‌اس»؛ احداث‌کننده مجموعه دستگاه‌های امحاء زباله در ایران، به توضیحاتی در مورد نحوه کارکرد دستگاه‌ها و بخش‌های فعال در کارخانه نوشهر [نوار تفکیک، درایر، […]

 «مرتضی عاطفی» شهردار، برای بررسی مراحل احداث کارخانه امحاء پسماند کوچک‌مقیاس از روند فعالیت زباله‌سوز و نیروگاه تبدیل انرژی نوشهر بازدید به‌عمل آورد.

در این بازدید، بهروز امامی مدیر عامل شرکت «تی‌تی‌اس»؛ احداث‌کننده مجموعه دستگاه‌های امحاء زباله در ایران، به توضیحاتی در مورد نحوه کارکرد دستگاه‌ها و بخش‌های فعال در کارخانه نوشهر [نوار تفکیک، درایر، زباله‌سوز و تصفیه شیرابه (در حال احداث)] پرداخت.

همچنین در ادامه، مدیر نیروگاه تبدیل پسماند به برق نوشهر نیز روند فعالیت و تبدیل زباله به انرژی الکتریکی را تشریح کرد.

«مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر نیز ضمن توضیح فعالیت‌های مجموعه مدیریت شهری در مقوله مدیریت پسماند، تشریح کرد: این بازدید به‌جهت بررسی بهترین راهکارها و تحقیق و پژوهش صورت گرفته است.

وی همچنین توضیح داد: در حال حاضر زباله روزانه بندر کیاشهر ۲۰ تن است که با برنامه‌های آموزشی که شهرداری در محلات و بصورت خانه‌به‌خانه به اجرا در آورده است، حدود ۵ تا ۶ درصد آن با تفکیک از مبدا مدیریت می‌شود و با برنامه‌ریزی جهت تفکیک در محل دپو و بهره‌گیری از دستگاه‌ درایر [خشک‌کننده زباله به جهت کم کردن حجم و از بین بردن شیرابه‌های مضر] بخش اعظمی از چالش پسماند در این شهر بندری مرتفع می‌شود.

گفتنی است؛ عاطفی ضمن اعلام اینکه برنامه نشست‌های آینده در محل شهرداری بندر کیاشهر هم تدوین شده است، تصریح کرد؛ مدیریت پسماند از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

در پایان نیز، نشستی به منظور طرح برنامه‌های آتی برگزار شد و هر دو طرف بر ادامه جلسات و مذاکرات در آینده تاکید کردند.