توقیف ۲۰ تن چوب جنگلی قاچاق در رشت

فرمانده انتظامی رشت از کشف ۲۰ تن چوب جنگلی قاچاق و توقیف دو دستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد. سرهنگ محمود حافظی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه قطع درختان و تخریب جنگل‌ها ضربات سخت و جبران‌ناپذیری را به طبیعت و محیط زیست وارد می‌کند، اظهار کرد: پلیس با تمام توان با متجاوزان […]

فرمانده انتظامی رشت از کشف ۲۰ تن چوب جنگلی قاچاق و توقیف دو دستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمود حافظی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه قطع درختان و تخریب جنگل‌ها ضربات سخت و جبران‌ناپذیری را به طبیعت و محیط زیست وارد می‌کند، اظهار کرد: پلیس با تمام توان با متجاوزان حریم منابع طبیعی و جنگل‌ها برخورد قانونی می‌کند.

وی افزود: ماموران پاسگاه انتظامی لاکان حین گشت‌زنی در سطح حوزه به دو دستگاه کامیون حامل چوب در مسیرهای فرعی در حال تردد بودند، مشکوک شده و آنها را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت از کشف ۲۰ تن چوب جنگلی قاچاق در بازرسی از این کامیون‌ها خبر داد و با اعلام اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۳۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص متهمان ۵۸ و ۵۶ ساله با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.