ثبت جهانی کاروان سرای تاریخی سیاهکل

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت جهانی تی تی کاروان‌سرای در شهرستان سیاهکل خبر داد. به گزارش صداوسیمای گیلان، جهانی در بازدید از طرح‌های میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان سیاهکل و تی تی کاروان‌سرای این شهرستان، گفت: مجموعه تاریخی تی تی کاروان‌سرا در ۱۸ کیلومتری شهر سیاهکل و در داخل […]

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت جهانی تی تی کاروان‌سرای در شهرستان سیاهکل خبر داد.

به گزارش صداوسیمای گیلان، جهانی در بازدید از طرح‌های میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان سیاهکل و تی تی کاروان‌سرای این شهرستان، گفت: مجموعه تاریخی تی تی کاروان‌سرا در ۱۸ کیلومتری شهر سیاهکل و در داخل روستای بالارود واقع شده که از موقعیت جغرافیایی بسیار ارزشمندی برخوردار است.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره ‌به برنامه ثبت جهانی تی تی کاروان‌سرا به عنوان یکی از کاروان‌سرا‌های شمال ایران، گفت: پرونده ثبت جهانی این کاروان‌سرا شهریور امسال در شهر ریاض کشور عربستان مطرح و در فهرست میراث جهانی قرار خواهد گرفت.

ولی جهانی افزود: به زودی، سازمان میراث فرهنگی برای واگذاری تی تی کاروان‌سرا به بخش خصوصی و تبدیل آن به مجموعه اقامتی و موزه‌ای فراخوان صادر خواهد کرد.

تی تی کاروان‌سرا در حدفاصل رودخانه و کوه در مسیر جاده قدیمی (جاده شاه عباسی) که از سمت سیاهکل به دیلمان عبور می‌کند قرار دارد.