فرماندار لاهیجان تاکید کرد :

جایگاه مهم سازمان های مردم نهاد در گیلان

فرهاد براتی در دیدار با معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور ، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد را خط مقدم مشارکتهای اجتماعی دانست و گفت : در حوزه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی ، مجموعه های مردمی از دستگاه های دولتی پیشی گرفته اند و با کمترین […]

فرهاد براتی در دیدار با معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور ، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد را خط مقدم مشارکتهای اجتماعی دانست و گفت : در حوزه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی ، مجموعه های مردمی از دستگاه های دولتی پیشی گرفته اند و با کمترین امکانات حماسه هایی خلق کرده اند که تا مدتها به یادگار می ماند

وی با تاکید بر نگاه حمایتی از سمن های شهرستان اظهار کرد : ثبت ملی مجموعه تحقیقات گل و گیاه زینتی لاهیجان در فهرست آثار ملی با پیگیری های یکی از سمن های استان و حضور مقامات کشوری و استانی برای بررسی مطالبات سمن ها در شهرستان بیانگر جایگاه مهم سازمان های مردم نهاد در استان گیلان و شهرستان لاهیجان می باشد.

*افزایش مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه کنشگران مدنی از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی دولت سیزدهم است

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور نیز در این دیدار افزایش مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه کنشگران مدنی از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی دولت سیزدهم خواند و گفت : با توجه به اینکه لاهیجان قطب صنعت ابریشم و چای و گردشگری است لذا در همین راستا و در جهت ایجاد تشکل‌های جدید و ملی به این شهر سفر کردیم.

ولیئی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های لاهیجان، بیان کرد: وجود ابریشم و چای و همچنین ظرفیت گردشگری، این شهرستان را به نگین گیلان و کشور تبدیل کرده است.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور ادامه داد: بکارگیری تشکل‌های مردم نهاد در امورات نوغانداری، گردشگری و اقتصادی بسیار اهمیت دارد.

ولیئی تصریح کرد: نقش آفرینی گروه‌ها و تشکل‌های مردمی در کشور می‌تواند موجب افزایش اعتماد مردم، افزایش سرمایه اجتماعی و افزایش سرمایه نظام شود.

وی بر لزوم راه اندازی تشکل ملی با عضویت مردم بومی در لاهیجان تاکید کرد و گفت: یکی از راه‌های افزایش نقش آفرینی تشکل‌های مردم نهاد افزایش نقش این تشکل‌ها در تصمیم گیری ها است.

گفتنی است در پایان معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور براساس درخواست موسسات مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی و طبیعی از ساختمان اداره نوغان و موسسه گل و گیاه تزئینی لاهیجان بازدید کرد.

این دو مکان از سوی موسسات مردم نهاد برای ایجاد موزه ملی ابریشم ایران و سایت موزه گل و گیاه ایران معرفی شده اند.