مدیرعامل آبفای گیلان:

حدود 71 درصد از مشترکین خانگی گیلان کمتر از الگو، آب مصرف می کنند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان: میزان مصرف در بخش خانگی استان گیلان معادل 71 درصد زیر الگوی مصرف و در بخش غیر خانگی معادل 81 درصد زیر الگو می باشد. به گزارش سرتوک به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ علیرضا غیاثی با اعلام این خبر […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان: میزان مصرف در بخش خانگی استان گیلان معادل 71 درصد زیر الگوی مصرف و در بخش غیر خانگی معادل 81 درصد زیر الگو می باشد.

به گزارش سرتوک به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ علیرضا غیاثی با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس آمار، مصرف آب 71 درصد خانوارهای گیلانی کمتر از الگوی تعیین شده که معادل 13 مترمکعب در ماه است می باشد، اما 29 درصد خانوارها جزو مشترکین پرمصرف محسوب می‌شوند، همچنین در بخش مصارف غیر خانگی نیز 19 درصد مشترکین جزء مشترکین پر مصرف به حساب می آیند.

وی تصریح کرد: با هدف کنترل و مدیریت مصرف و ضرورت برنامه ریزی برای انجام اقدامات پیشگیرانه، طبق ابلاغ وزارت نیرو، تعرفه محاسبۀ آب بها برای مشترکین پرمصرف به صورت تصاعدی محاسبه می شود و درصد افزایش تعرفه برای مشترکین بد مصرف به صورت پلکانی می باشد.

غیاثی افزود: در حوزۀ آبرسانی 61 درصد از کل مشترکین شرکت آبفای گیلان شهری و 39 درصد از آنها مشترکین روستایی می باشند که این ارقام معادل 561 هزار و 624 اشتراک شهری و 365 هزار و 856 اشتراک روستایی می باشد؛ به طور کل 99/99 درصد جمعیت شهری و حدود 86 درصد از جمعیت روستایی استان گیلان تحت پوشش خدمات آبرسانی شرکت بوده و از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می باشند.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با تأکید بر لزوم بهینه سازی مصارف آب شرب، یادآور شد: اگر مدیریت مصرف آب اعمال نشود با مشکلات کم آبی روبرو خواهیم شد و جمع آوری و قطع انشعابات مصارف نامتعارف از جمله ، انشعابات غیرمجاز و … با جدیت پیگیری می شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت پرداخت به موقع قبوض آب بهاء در ارائه بهتر و مطلوب خدمات رسانی به مشترکین، افزود: مشترکین پرمصرفی که در پرداخت آب بها تاخیر دارند در مرحله اول با اخطار و در مراحل بعد با قطعی آب شرب مواجه خواهند شد.

شایان ذکر است؛ به منظور رفاه حال مشترکین درگاه های پرداخت آنلاین مانند موبایل بانک، لینک کوتاه موجود در پیامک قبض، سیستم   USSDفعال می باشد؛ مشترکین محترم استان می توانند از طریق درگاه کدهای دستوری USSD  شرکت علاوه بر خدماتی نظیر دریافت و پرداخت قبض آب بهاء، ثبت یا حذف شماره همراه مشترک و اعلام رقم کارکرد کنتور، نسبت به اعلام حوادث و فوریت های آبرسانی در حوزه آب و فاضلاب بدون نیاز به ماندن در صف انتظار ارتباط با کارشناسان پاسخگو،  اقدام نمایند