دولت به دنبال حقوق نجومی / قالیباف به دنبال راه حل

حقوق های نجومی در دولت روحانی بد بود ولی در دولت رییسی خوب!؟

به نقل از سایت امتداد – گروه سیاسی: اگر روزی میگفتند ممکن است همانها که مخالف حقوق نجومی بودند خودشان به دنبال قانونی هستند که حقوق نجومی بگیرند، شاید خیلی‌ها باور نمی‌کردند و فکر می‌کردند شرم و خجالت باعث می‌شود حرفهای و نقدهای گذشته خود را فراموش کنند. اما متاسفانه خبر درست است. دولت در […]

به نقل از سایت امتداد – گروه سیاسی: اگر روزی میگفتند ممکن است همانها که مخالف حقوق نجومی بودند خودشان به دنبال قانونی هستند که حقوق نجومی بگیرند، شاید خیلی‌ها باور نمی‌کردند و فکر می‌کردند شرم و خجالت باعث می‌شود حرفهای و نقدهای گذشته خود را فراموش کنند. اما متاسفانه خبر درست است. دولت در لایحه‌ای خواستار برداشته شدن سقف حقوق‌های خود و نیروهای نظامی شد تا به حقوق نجومی برسند.

یکی از مهمترین تصمیمات روز دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ نمایندگان مجلس درجریان بررسی لایحه برنامه هفتم، حذف تبصره ایی از بند الف ماده ۱۸ لایحه بود. در این بند آمده «حقوق و مزایای قانونی کارکنان وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی و نیروهای مسلح بدون تعیین سقف پرداخت حقوق و مزایا به طور کامل پرداخت می‌شود». قالیباف اما این بند را به کمیسیون تلفیق برگرداند تا شاید راهی برای حل آن پیدا کنند.

حقوق نجومی در دولت آقای روحانی بد بود!!!؟؟

در دوران روحانی رسانه‌های اصولگرا با ورود به سال آخر دولت، پروژه حقوق‌های نجومی را کلید زدند. عمده افشاگری‌ها در رسانه‌های اصولگرا و منتقد دولت حسن روحانی انجام شد. خبرگزاری‌های تسنیم و فارس و همچنین روزنامه‌های کیهان و وطن امروز و به‌طور کلی اصولگرایان در جهت مبارزه با دولت روحانی حملات را سامان دادند.

عبدالله ناصری، از چهره‌های اصلاح‌طلب، در این باره گفته بود که رسانه‌های اصولگرا از طریق «دستگاه‌های حراستی» به فیش‌های حقوقی دست پیدا کردند و قصد دارند تا آستانه انتخابات ریاست جمهوری پیوسته این فیش‌ها را منتشر کنند.

یکی از جنجالی ترین فیش های حقوقی منتشر شده متعلق به سید صفدر حسینی بود . بنابر انتشار فیش نجومی وی توسط یکی از کارکنان صندوق توسعه ملی و نمایندگان پیشین مجلس شورای اسلامی منجر به برانگیختن احساسات به ویژه در میان اصولگرایان شد. صفدر حسینی ماهانه ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کرد که مواردی چون کمک‌هزینهٔ ورزش، خرید کتاب و اوقات فراغت فرزندانش نیز در آن لحاظ شده بود.

به‌عبارت دیگر حسینی در سال ۱۳۹۴ جمعاً حدود ۶۸۶ میلیون تومان بابت حقوق به‌علاوه ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات وام آن هم با نرخ سود ۴٪ از صندوق توسعه ملی دریافت کرده‌ بود.
در واکنش به این افشاگری‌ها دولت حسن روحانی با تصویب قانونی برای میزان دریافتی کارکنان دولت و مدیران ارشد سقف مشخصی تعیین کرد تا نتوانند بیشتر از آن دریافت کنند.

حقوق های نجومی در دولت آقای رئیسی خوب است!!!؟؟؟

🔹حالا با یکدست شدن قدرت در اختیار اصولگرایان به این نتیجه رسیدند که باید بدون شرم  و حیا این قانون را حذف کنند تا شرایط برای دریافت‌های نجومی فراهم شود!!؟. جالب اینکه مجلس و قالیباف بدون آنکه این لایحه را رد کنند و به خودشان یادآور شوند که چه جیغ‌های بنفشی بر سر فیش‌های نجومی کشیدند، با فرستادن لایحه به کمیسیون تلفیق ظاهرا به دنبال راه حل مناسب آن می‌گردند که در سکوت و بی سروصدا آن را تصویب کنند.