رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خدمات جامعه پرستاری باید در راستای توسعه مشارکت، برقراری عدالت و ارتقای نظام سلامت باشد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)؛ صبح امروز کارگاه آموزشی «مدیریت ارتباطات سازمانی در حوزه پرستاری» با حضور دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هیئت برد تخصصی پرستاری وزارت بهداشت و مدیران پرستاری مراکز آموزشی و درمانی استان در سالن اجلاس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار شد. […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)؛ صبح امروز کارگاه آموزشی «مدیریت ارتباطات سازمانی در حوزه پرستاری» با حضور دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هیئت برد تخصصی پرستاری وزارت بهداشت و مدیران پرستاری مراکز آموزشی و درمانی استان در سالن اجلاس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار شد.
دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این کارگاه آموزشی، نیروی انسانی در بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را از سرمایه های نظام سلامت دانست و اظهار کرد: مدیریت منابع انسانی به‌ویژه در بخش پرستاری بسیار مهم است و باید برای استخدام و سپردن مسوولیت پرستاری حساسیت ویژه‌ای به خرج داد.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در چهارچوب توسعه مشارکت، برقراری عدالت و ارتقای نظام سلامت، حرکت می‌کند، افزود: همه اقدامات و خدمات مراقبتی، درمانی، آموزشی و حمایتی جامعه پرستاری در ستاد و صف نیز باید در همین چارچوب باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضرورت بازنگری و بازطراحی نیروی انسانی در حوزه پرستاری، گفت: امروزه رسیدن به شیوه مطلوب در پرستاری، تعیین رده‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای در پرستاری، تأمین نیروی انسانی متناسب با نیاز بیماران و تدوین و تبیین روش‌های به‌روز در پرستاری لازم است.
دکتر آشوبی با بیان اینکه ارتقای نظام سلامت و مراقبت از سلامت مردم نهایت ماموریت حوزه پرستاری است، تصریح کرد: در کنار تامین سلامت مردم، تامین سلامت جامعه پرستاری و تقدیر از تلاش‌های آن‌ها نیز از ضروریات غیر قابل انکار است.
وی با اشاره به تلاش‌های بی‌شائبه کادر پرستاری در بحران کرونا، خاطرنشان کرد: حافظه تاریخی مردم هیچگاه تلاش‌ها و زحمات جامعه پرتلاش، دلسوز و نستوه پرستاران را فراموش نخواهد کرد.
گفتنی است؛ در این کارگاه آموزشی، گزارشی از وضعیت کلی جامعه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، چالش‌ها و راهکارها جهت ارتقای وضعیت کنونی توسط دکتر نازیلا جوادی- مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبیین و تشریح شد.