خسارت ۷۰ میلیارد تومانی سیل اخیر در صومعه سرا

سرپرست جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: بارش باران طی چند روز گذشته و طغیان و سیلاب رودخانه‌ها موجب خسارت ۷۰ میلیارد تومانی به شالیزارهای این شهرستان شد. محمدعلی اکبری امروز در حاشیه بازدید از اراضی شالیکاری روستاهای بخش ضیابر، با اشاره به خسارت‌های وارد شده به شالیزارها در پی بارش باران طی چند روز گذشته اظهار […]

سرپرست جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: بارش باران طی چند روز گذشته و طغیان و سیلاب رودخانه‌ها موجب خسارت ۷۰ میلیارد تومانی به شالیزارهای این شهرستان شد.

محمدعلی اکبری امروز در حاشیه بازدید از اراضی شالیکاری روستاهای بخش ضیابر، با اشاره به خسارت‌های وارد شده به شالیزارها در پی بارش باران طی چند روز گذشته اظهار کرد: ۲۳۰۰ هکتار از اراضی شالیکاری و ۶۰۰ هکتار از اراضی صیفی کاری شهرستان صومعه‌سرا خسارت دیده است.

وی با بیان اینکه شدت خسارت سیل در ۲ بخش ضیابر و تولمات و در روستاهای بهمبر، مازندران محله و سسمس، از مناطق دیگر شهرستان صومعه‌سرا بیشتر است، افزود: با توجه به ارزیابی کارشناسان، کشاورزان این شهرستان ۷۰ میلیارد تومان خسارت دیده‌اند.

سرپرست جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با اشاره به حمایت دولت از کشاورزان آسیب‌دیده است، خاطرنشان کرد: دولت طبق قانون از کشاورزان آسیب‌دیده نیز حمایت می‌کند که در این خصوص مزارع آسیب‌دیده شناسایی و اقدامات لازم توسط دستگاه‌های متولی انجام خواهد شد.