«ران دی سانتیس»، رقیب انتخاباتی ترامپ:

خوب بودن با ایرانی‌ها جواب نمی‌دهد | موضع بسیار قدرتمندانه‌تری علیه ایران اتخاذ خواهیم کرد

به نقل از فارس، «ران دی سانتیس»، فرماندار ایالت فلوریدا که یکی از رقبای «دونالد ترامپ» در مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای مشخص کردن نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۴ است در مصاحبه با یک رسانه صهیونیستی دیدگاه‌های خود در زمینه سیاست خارجی را تشریح کرده است. دی‌سانتیس در بخشی از این مصاحبه با […]

به نقل از فارس، «ران دی سانتیس»، فرماندار ایالت فلوریدا که یکی از رقبای «دونالد ترامپ» در مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای مشخص کردن نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۴ است در مصاحبه با یک رسانه صهیونیستی دیدگاه‌های خود در زمینه سیاست خارجی را تشریح کرده است.

دی‌سانتیس در بخشی از این مصاحبه با روزنامه اسرائیل‌هیوم به موضوع ایران پرداخته و ضمن انتقاد از سیاست‌های «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا گفته که «خوب بودن با ایرانی‌ها جواب نمی‌دهد.

فرماندار ایالت کالیفرنیا تصمیم ادعایی بایدن برای‌عدم دعوت از «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را «شرم‌آور» توصیف کرده و درباره روابط آمریکا و این رژیم توصیه کرد: «روابط ما باید مثل آهن محکم باشد.»

دی‌سانتیس در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: «ما هیچ متحد بهتری در خاورمیانه نداریم و با اسرائیل پیوندهای فرهنگی و مذهبی داریم.»

دی‌سانتیس گفت: «پشت کردن به اسرائیل اشتباه است. این البته بخشی از نگرش دولت بایدن به دنیا است. آن‌ها ترجیح می‌دهند در برابر ایران تعظیم کنند تا بخواهند در کنار متحدانمان بایستند. دیدگاه من این است که اگر رئیس‌جمهور شوم روابط بسیار مستحکمی با اسرائیل خواهم داشت.»

او در بخش دیگری از مصاحبه در پاسخ به این سوال که چه سیاستی را در قبال برنامه هسته‌ای ایران اتخاذ خواهد کرد به انتقاد از برجام پرداخت و تلاش‌های ادعایی بایدن برای احیای آن را مورد انتقاد قرار داد.

دی‌سانتیس گفت: «[آن توافق] یک فاجعه تمام‌عیار بود. بایدن در تلاش است آن را احیا کند. اگر به ایران امتیاز بدهیم آن‌ها از پول آن برای ساختن سلاح استفاده می‌کنند.»

دی‌سانتیس گفت: «باید علیه ایران فشار آورد و اطمینان حاصل کرد که آن‌ها می‌فهمند مسیری که دارند می‌روند برایشان تبعات اقتصادی، سیاسی و حتی نظامی خواهد داشت.»

فرماندار فلوریدا اضافه کرد: «تنها چیزی که آن‌ها می‌فهمند قدرت است. خوب بودن با ایرانی‌ها جواب نمی‌دهد. ما از اسرائیل حمایت خواهیم کرد و موضع بسیار قدرتمندانه‌تری علیه ایران اتخاذ خواهیم کرد.»