نظام سلامت استان ، پاسخگو و توانمند

دانشگاه علوم پزشکی گیلان تمام وظایف سازمانی و حرفه ای خود را در ارتباط بحث آلودگی آب در رضوانشهر انجام داده است

علی کریمی پاشاکی__روزنامه نگار__زندگی و حیات انسان علاوه بر وابستگی به مباحث معنوی ،اعتقادی ،آیینی ، ملی ، انسان دوستانه و نوع دوستانه ،به مباحث مادی برای زنده ماندن و ادامه ی حیات و زندگی شرافتمندانه علاوه بر کار و تلاش در ابعاد مختلف کشاورزی،صنعتی،خدماتی ،فرهنگی، اجتماعی به وجود مقوله ی مهم سلامت جسمی و […]

علی کریمی پاشاکی__روزنامه نگار__زندگی و حیات انسان علاوه بر وابستگی به مباحث معنوی ،اعتقادی ،آیینی ، ملی ، انسان دوستانه و نوع دوستانه ،به مباحث مادی برای زنده ماندن و ادامه ی حیات و زندگی شرافتمندانه علاوه بر کار و تلاش در ابعاد مختلف کشاورزی،صنعتی،خدماتی ،فرهنگی،
اجتماعی به وجود مقوله ی مهم سلامت جسمی و روحی بستگی انکار ناپذیری دارد.

در این ارتباط مبحث وجود سلامت به معنای عام در جهان کنونی و همچنین کشور ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
بایستی تلاش و برنامه ریزی برای گسترش نظام سلامت بر پایه نظام پیشگیرانه و بهداشت محور به استراتژی ایجاد سلامت برای یکان یکان شهروندان و روستاوندان تبدیل شود.
در ارتباط با بحث آلودگی آب آشامیدنی رضوانشهر و مسموم شدن بیش از ۴۰۰ نفر از مردم شهرستان رضوانشهر ، بایستی یاد آوری کرد که علاوه بر مبحث نظارتی دانشگاه در حوزه ی آب آشامیدنی و مواد غذایی قطعاً بایستی خیلی خیلی جدی گرفته شود و با حساسیت و دقت بیشتری دنبال گردد ، خود دستگاه متولی یعنی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان و شهرستان رضوانشهر نیز با برخورداری از آزمایشگاه‌های در اختیار هر لحظه بایستی آب آشامیدنی مردم را مورد آزمایش و ارزیابی دقیق علمی قرار دهند و در این زمینه از تخصص حوزه ی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نظارت کیفی تر و مدرنتر استفاده نمایند.
بایستی دستگاه متولی تأمین آب آشامیدنی مردم به
اندازه ایی مجهز و برخوردار از لوازم آزمایشگاهی مدرن و روز آمد باشد و همکاری تنگاتنگی با حوزه ی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان داشته باشد.

براساس نظر کارشناسان ذیربط ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارتباط با وظایف حرفه ای خود کوچکترین کم کاری و یا قصور را نداشته و گزارش وضعیت آلودگی آب آشامیدنی رضوانشهر را به صورت مکتوب به اطلاع مسئولان ذیربط رسانده شده است و در ارتباط با درمان مردم فهیم شهرستان رضوانشهر در کمترین زمان ممکن مسموم شدگان را مورد مداوا قرار داده است.

اگر برخی می خواهند با بروز هر مشکل سهوی و یا عمدی عقده گشایی و انتقام گیری نمایند و خواستار استعفای فلان مدیر، بدون وجود دلایل و مستندات محکمه پسند نمایند، فاتحه ی مدیریت و برنامه‌ریزی را باید خواند.
در ضمن اگر مدیر دستگاهی در ارتباط با بحث آلودگی آب آشامیدنی شهرستان رضوانشهر براساس مستندات و شواهد مقصر تشخیص داده شود قطعاً بایستی هم پاسخگو باشد و هم در دستگاه قضایی تعیین تکلیف شود.

علی ایحال ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دوره ی مدیریتی دکتر آشوبی ، یکی از دستگاههای پیشرو در ارائه ی خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین از پاسخگوترین دستگاههای اجرایی و خدماتی و آموزشی در استان گیلان بوده است.