دیدار مدیرعامل بانک بین المللی چابهار با مهندس رضاییان ،رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گیلان عیسی قهرمانی چابک مدیر عامل بانک بین-المللی چابهار و معاونین وی با رضائیان رئیس و جمعی از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی دیدار کردند قاسم رضاییان رئیس اتاق بازرگانی ضمن خوشامدگویی خدمت میهمانان، به بیان مشکلات صادرکنندگان پیرامون ضعف بخشنامه ها، مشکلات هفت نرخی شدن ارز، لزوم توجه […]

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گیلان عیسی قهرمانی چابک مدیر عامل بانک بین-المللی چابهار و معاونین وی با رضائیان رئیس و جمعی از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی دیدار کردند
قاسم رضاییان رئیس اتاق بازرگانی ضمن خوشامدگویی خدمت میهمانان، به بیان مشکلات صادرکنندگان پیرامون ضعف بخشنامه ها، مشکلات هفت نرخی شدن ارز، لزوم توجه به صادرات غیرنفتی و از میان برداشتن موانع پرداختند. در ادامه و در تأیید صحبت های ریاست اتاق، تیزهوش تابان عضو هیئت رئیسه وسرکار خانم رحمانی رئیس کمیسیون صادرکنندگان و حسن پور رئیس کمیسیون کشاورزی نقطه نظرات خود را درباره رفع تعهدات ارزی و مشکلات موجود در ارتباط با ارز نیمایی بیان و با یادآوری سهم یک درصدی محصولات کشاورزی خواستار حذف این محصولات از سامانه فوق شدند.
همچنین ، ضمن صحه گذاشتن بر چالش های صادرکنندگان در ارتباط با مشکلات ارز، کاهش نرخ تبدیل ریال به روبل را راه حل برون رفت از شرایط موجود دانستند.

در ادامه قهرمانی چابک مدیرعامل بانک بین المللی چابهار نیز با به حق دانستن موارد مطروحه، بر لزوم تعامل بیشتر بین اتاق گیلان و بانک تأکید نمودند.

قهرمانی چابک با قدردانی از برگزاری جلسه با اتاق بازرگانی گیلان، اظهار داشت که استان گیلان موقعیت ویژه ای در منطقه دارد و از ظرفیت های فراوانی برای صادرات به کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) برخوردار است.

همچنین طبیبی معاون عملیات ارزی بانک بین المللی چابهار یادآور شد که این بانک با مجوز از بانک مرکزی ایران، به عنوان یک بانک خصوصی براساس مقررات بین المللی به منظور تسهیل تجارت در منطقه برای تمامی تجار خارجی و داخلی و همچنین مشتریان خود تأسیس شده است.

در بخش دیگر این جلسه، قهرمانی چابک اظهار امیدواری نمودند تا بانک بتواند گردش صادرات را در یک مسیر بانکی صحیح و مطمئن قرار دهد. مجموعه بانک بنا دارد هزینه ها را برای صادرکنندگان و واردکنندگان کاهش دهد. در عین حال بتواند سطح ریسک را برای این عزیزان تنزل بخشد.

مدیر عامل بانک چابهار اضافه نمود که بانک آماده ارائه خدمات ارزی، افتتاح اعتبار اسنادی (LC)، ضمانت نامه بانکی، تسهیلات ارزی برای صادرکنندگان/ واردکنندگان است.
در پایان، مدیرعامل بانک پیشنهاد دادند تا بانک بین المللی چابهار به عنوان مشاور بانکی در کنار اتاق بازرگانی گیلان و فعالان حوزه اقتصادی استان و پاسخگوی ابهامات و سوالات این عزیزان باشد. در پایان جلسه و با تأکید رضائیان رئیس اتاق، بنا شد تا تفاهم نامه ای به منظور تسهیل امور صادرات و واردات فی مابین اتاق بازرگانی گیلان و بانک بین المللی چابهار تنظیم شود