راه‌اندازی موزه مطبوعات در گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: ایجاد موزه مطبوعات در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی با بیان مطلب فوق افزود: با هماهنگی و تمهید مقدمات و اخذ مجوزهای لازم ایجاد موزه مطبوعات در شهر رشت و توسط بخش خصوصی در دست […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: ایجاد موزه مطبوعات در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی با بیان مطلب فوق افزود: با هماهنگی و تمهید مقدمات و اخذ مجوزهای لازم ایجاد موزه مطبوعات در شهر رشت و توسط بخش خصوصی در دست اقدام است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان افزود: آرشیو کمی و کیفی مطبوعات مختلف کشور اعم از سیاسی، ورزشی، فرهنگی، اجتماعی و غیره مربوط به دوره‌های قبل و بعد از انقلاب از ویژگی‌های موزه مذکور است که با برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته روز پژوهش به افتتاح و بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به تنوع مطبوعات و مجلات جمع‌آوری شده گفت: توسعه فضای نمایش و فراهم نمودن مکان مناسب در مراحل بعدی می‌تواند برای بسیاری از علاقمندان به این حوزه خدمات‌رسانی نموده و موجبات رضایت مندی ایشان را فراهم آورد.
جهانی از همه مجموعه داران خواست در صورت علاقمندی به ادارات مختلف و نمایندگی های میراث فرهنگی در سراسر استان مراجعه نموده تا با اخذ مجوز، مجموعه خویش را با مردم به اشتراک بگذارند.