استاندار گیلان در کارگروه عفاف و حجاب گیلان:

رعایت حجاب بعنوان امری شرعی و دینی به الگوی رفتاری بدل شود / از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد گیلان برای حل معضل عفاف و حجاب استفاده شود

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه عفاف و حجاب و مشارکت جویی موثر در این بحث ، تصریح کرد : همه دستگاه‌های اجرایی و متولی در امر عفاف و حجاب موظفند از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و گروه های جهادی برای توسعه و ترویج فرهنگ‌ عفاف و حجاب استفاده کنند.

 دکتر اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز(شنبه ) در جلسه قرارگاه عفاف و حجاب با بیان اینکه در مسئله عفاف و حجاب باید به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه جدی شود، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در آخرین دیدارشان با کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی فرمایشاتی را در خصوص مسئله عفاف و حجاب بیان فرمودند که برگرفته از دین مبین اسلام و شرع است..

وی منویات مقام معظم رهبری در خصوص مسئله عفاف و حجاب را فصل الخطاب مسئولان دانست و گفت:  مقام معظم رهبری کشف حجاب را حرام شرعی و سیاسی دانستند، از این رو باید مسئولان با برنامه ریزی دقیق جایگاه عفاف و حجاب را که خار چشم دشمنان ایران اسلامیست ، به درستی تبیین کنند.

استاندار گیلان با تاکید بر برنامه ویژه دشمن برای ایجاد هنجار شکنی در کشور افزود:  دشمن با برنامه و نقشه به دنبال ایجاد ناهنجاری از طریق بی حجابی در جامعه است ، از این رو باید الگوی کامل زن مسلمان به جهانیان معرفی شود.

 وی زنان ایرانی را الگوهایی ارزشمند و تمدن ساز خواند و گفت: بانوان توانمند ایران اسلامی که با عفت و تمکین به حجاب در میادین مختلف خوش حضور یافته و خوش درخشیدند ، باید به همگان معرفی شوند.

 نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم پرهیز از هرگونه اقدام بی قاعده در خصوص عفاف و تاکید و تصریح کرد: بنا به تاکید مقام معظم رهبری ، پیرامون مسئله عفاف و حجاب مسئولان باید برنامه داشته باشند، زیرا انجام امور بی قاعده به بدتر شدن شرایط می انجامد.

وی با اشاره به سیاست دولت مردمی سیزدهم به حل معضل عفاف و حجاب در کشور و استان‌های شمالی گفت:  تمامی مسئولان باید در خصوص عفاف و حجاب باید راهبردی داشته باشند ، زیرا دشمن با سرعت در حال اجرای سیاست‌های خود است.

 نماینده عالی دولت در گیلان با ابراز تأسف از رهاشدن مدارس در ۱۰ سال گذشته در کشور بیان کرد: در حوزه آموزش عالی نیز اگر در مدت یاد شده از ورود دانشجویان و اساتید هنجار شکن به دانشگاه‌ها جلوگیری می‌شد ، شاهد روز چنین اتفاقاتی در کشور نبودیم.

 دکتر عباسی با تأکید بر اینکه دشمن برای اشاعه بی حجابی در کشور و جامعه از همان روزهای کرونا و از طریق بستر فضای مجازی برنامه داشته ، گفت: حجاب یک امری دینی و الهی و یک الزام قانونی است و تا زمانی که از بستر فضای مجازی برای تولیدات فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب تلاش نشود، نمی‌توان مشکلی را برطرف کرد.

وی از ابلاغ دستورالعملی به  استانداری‌ها در حوزه عفاف و حجاب خبر داد و بیان کرد:  در اسفندماه سال گذشته  دستورالعملی از سوی وزارت کشور در خصوص عفاف و حجاب و شامل ۱۷ بند به تمامی استانداران کشور ارسال شد که لازم الااجرا بوده و به تمامی ادارات و نهادها ابلاغ می‌شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان همچنین با اشاره به برگزاری جلسات متعدد از جمله شورای فرهنگ عمومی در حوزه عفاف و حجاب در گیلان تصریح کرد: در استان گیلان و در خصوص مسئله عفاف و حجاب جلسات متعددی و با حضور تمامی دستگاه برگزار شده و اکنون تمامی ادارات و مدیران به وظایف قانونی خود در مورد عفاف و حجاب آگاه هستند و اگر مدیری به وظایف خود در این خصوص به درستی عمل نکند در پیشگاه خدا و مردم باید پاسخگو بوده و بنده به عنوان خدمتگزار مردم با آن مدیر برخورد می‌کنم.

 وی با بیان اینکه تمامی ادارات و فرمانداری‌ها باید در حوزه عفاف وحجاب چه در بخش سخت افزاری و نرم افزاری برنامه داشته باشند، افزود: عدم وجود برنامه مدون و راهبردی در مدارس، دانشگاه‌ها و تمامی ادارات در حوزه عفاف و حجاب به هیچ عنوان پذیرفته نیست ، زیرا هر کدام از ما به عنوان مسئول باید در مورد برنامه دشمن برای اشاعه فرهنگ بی حجابی در جامعه دغدغه داشته باشیم.

 استاندار  گیلان بی حجابی موجود در برخی از بیمارستان‌های خصوصی در استان گیلان را غیر قابل قبول دانست و بیان کرد: در تمامی دانشگاه‌های گیلان چه دولتی و چه آزاد و همچنین درتمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی باید حجاب به طور کامل رعایت شود و نظارت جدی دراین خصوص انجام خواهد شد .

 دکتر عباسی ادامه داد: مقام معظم رهبری در خصوص عفاف و حجاب حکم اولیه و ثانویه را اعلام کرده و بر همگان و تمامی کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی واجب است تا به دستور و فتوای مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه توجه جدی داشته و آن را اجرایی کنند.

 وی بر لزوم پخش اذان در تمامی مساجد و بقاع‌های متبرکه گیلان تاکید کرد و گفت: روحیه انقلابی و اسلامی باید از مساجد ایران اشاعه پیدا کند ، از این رو باید در تمامی مساجد و بقاع‌های متبرکه در استان گیلان در هنگام نماز، اذان پخش شود.

 نماینده عالی دولت در استان گیلان رعایت حجاب در داخل مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک اصل شرعی و دینی دانست و بیان کرد:  باید با داشتن یک برنامه راهبردی با معضل عفاف و حجاب در کشور و استان گیلان برخورد شود و من به عنوان استاندار نمی‌گذارم تا بی حجابی، بی عفتی و بی بند و باری در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و منطقه ازاد انزلی رواج پیدا کند چون رعایت حجاب و عفاف در داخل مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی یک اصل مهم و شرعی است.

 دکتر عباسی با اشاره به هدف دشمن برای نا امن ایجاد کردن شرایط کشور برای افراد مذهبی و بانوان محجبه تصریح کرد: وظیفه ناوگان حمل و نقل عمومی دراستان گیلان این است که افراد بی حجاب و هنجار شکن که همواره در پی نا امن کردن شرایط برای مردم و بانوان محجبه هستند را شناسایی کنند تا از ارائه خدمات به آنان جلوگیری شود.

 وی با تأکید بر رعایت کامل عفاف و حجاب به عنوان یک وظیفه شرعی و دینی در استان گیلان بیان کرد: ما در دوران دفاع مقدس و اغتشاشات اخیر هشت هزار شهید ندادیم که عده‌ای هنجار شکن به مقدسات دینی و فرهنگ غنی گیلان توهین کنند، لذا جای تمامی فرمانداران، شهرداران و بخشداران در این استان باید طبق قانون به حوزه حجاب ورود کنند و از امروز نظارت جدی در این خصوص انجام شده و تیم‌های بازرسی ویژه‌ای هم تشکیل خواهد شد.

 استاندار گیلان با اشاره به نزدیک بودن به فصل گرم سال لزوم داشتن برنامه‌های فرهنگی درشهرستان‌های ساحلی گیلان گفت: رئیس شورای تأمین هر شهرستان فرمانداران هستند لذا اگز در سواحل گیلان ناهنجاری و یا هتک حرمتی صورت گیرد، فرمانداران باید پاسخگو باشند و هیچ عذری پذیرفته نیست.

 دکتر عباسی با بیان اینکه باید کارگروه فرهنگی در شهرستان‌های استان و با محوریت فرمانداری‌ها و ریاست ائمه محترم جمعه تشکیل شود، افزود: باید در سواحل گیلان جشنواره‌های بومی محلی با محوریت عفاف و حجاب برگزار و درآن نمایشگاه لباس‌های بومی محلی متناسب با مبانی اسلامی به نمایش گذاشته شود.

 وی انجام کارهای فرهنگی و استفاده از بیلبرود و فضای شهری برای گسترش فرهنگ حجاب در جامعه را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: شهرداران و فرماندارن باید تمامی بیلبوردهای خود را به عفاف وحجاب اختصاص داده و فضای شهر را طوری برای بانوان محجبه فراهم کنند که هنجار شکنان اجازه خودنمایی نداشته و سکوت کنند.

 نماینده عالی دولت در گیلان با دستور به رئیس سازمان صمت در خصوص برخورد با صنوفی که حجاب در آنان رعایت نمی‌شود، گفت: حفظ حرمت بازاریان و تمامی صنوف بر همگان واجب است اما نباید این مهم عاملی برای هنجارشکنی برخی از صنوف شود از این رو سازمان صمت در برخورد با صنوفی که در آن حجاب رعایت نمی‌شود هیچگونه مماشاتی نداشته و نسبت به پلمپ آن واحد اقدام کنند.

 دکتر عباسی با بیان اینکه در برابر تهاجم رسانه‌ای دشمن برای گسترش بی حجابی در کشور باید کارگروه‌ رسانه و فضای مجازی را تشکیل دهیم، تصریح کرد: کشور در جنگ نرم و رسانه‌ای سختی به سر می‌برد زیرا امپراطور رسانه‌ای دشمن همواره در حال پمپاز فرهنگی علیه ملت ایران است و اگر در اسن حوزه برنامه‌ای نداشته باشیم با مشکل مواجه می‌شویم.