مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان:

ركورد نیاز مصرف در سال جاری شكسته شد / هیچ گونه خاموشی نوبتی برای مدیریت بار در استان اعمال نشده است

    مسعود صادقی خمامی مدیرعامل توزیع برق گیلان از وضعیت قرمز مصرف برق در کل کشور و شکسته شدن رکورد نیاز مصرف در استان خبر داد. صادقی خاطرنشان کرد:  افزایش بی سابقه نیاز مصرف برق طی روزهای اخیر موجب شده که این رقم برای بار سوم در سال جاری از میزان 76 هزار ۷۶۰ […]

 
 
مسعود صادقی خمامی مدیرعامل توزیع برق گیلان از وضعیت قرمز مصرف برق در کل کشور و شکسته شدن رکورد نیاز مصرف در استان خبر داد.

صادقی خاطرنشان کرد:  افزایش بی سابقه نیاز مصرف برق طی روزهای اخیر موجب شده که این رقم برای بار سوم در سال جاری از میزان 76 هزار ۷۶۰ مگاوات فراتر برود و این رکورد در طول تاریخ صنعت برق بی‌سابقه است.

وی افزود: باوجود استمرار گرمای شدید اما  شبکه برق کشور پایدار است و کلیه همکاران صنعت برق در حال تامین نیاز بی‌سابقه مصرف برق هستند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با تاکید بر عدم اعمال خاموشی نوبتی در استان گفت: با توجه به  پایداری گرما و پربار شدن شبکه های توزیع برق، طبیعی است که حوادثی در شبکه ایجاد شود اما با هوشیاری نیروهای عملیاتی صنعت برق، تمام این حوادث موقتی است و به سرعت رفع میشوند.

صادقی اظهار داشت: براساس پایش صورت پذیرفته توسط امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق، روز گذشته 18 تیر با دمای محسوس 37  درجه سانتیگراد نیاز مصرف برق در کل استان معادل 1992.2 مگاوات بوده که این عدد رکورد جدید در سال جاری محسوب می شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با بیان اینکه مشوق محور بودن طرح های مدیریت مصرف برق همچون سال گذشته ادامه دارد گفت: تشکیل تفاهم نامه با مشترکین صنعتی و مصارف سنگین، همکاری و برقراری تفاهم نامه با مشترکین کشاورزی، اندازه گیری دقیق مصرف برق ادارات به همراه کنترل پذیر نمودن مصرف آنان از راه دور را از جمله فعالیت های این شرکت برای گذر موفق از پیک بار تابستان دانست.

مدیرعامل توزیع برق گیلان بر لزوم مدیریت مصرف برق توسط مشترکان تاکید و اضافه کرد: ساعت پیک مصرف در استان در روز 13 الی 18 و در شب 20 الی 23 می باشد و مشترکین محترم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی 24 درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز و… از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

صادقی اظهار داشت: از مشترکان استان تقاضا داریم در پویش با انرژی همراه شوند زیرا  جایزه‌های متنوعی برای افرادی که مصرف خود را کاهش می‌دهند، پیش‌بینی شده است و بیش از ۸۰ میلیون جایزه به کسانی که در کاهش مصرف فعال هستند و مستمرا در این حوزه فعالیت دارند، داده خواهد شد.