واکنش امام جمعه انزلی به شعار برخی هواداران ملوان:

روح رضا قلدر با این شعارها شاد نمی شود| مسئولین انتظامی و امنیتی با عوامل این شعارها برخورد کند

امام جمعه انزلی در پاسخ به شعار ویدئوی برخی از هواداران ملوان در ورزشگاه سیروس قایقران  از مسئولین انتظامی و امنیتی خواست  که با جدیت و سرعت عوامل این کار را شناسایی و تحویل دستگاه قضایی بدهند. حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعه بندرانزلی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته […]

امام جمعه انزلی در پاسخ به شعار ویدئوی برخی از هواداران ملوان در ورزشگاه سیروس قایقران  از مسئولین انتظامی و امنیتی خواست  که با جدیت و سرعت عوامل این کار را شناسایی و تحویل دستگاه قضایی بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعه بندرانزلی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته شهرستان  با اشاره به موفقیت دستگاه دیپلماسی عزتمندانه برخلاف دولت عبرت و دیپلماسی ذلت در آن دولت، اظهار کردند: دستگاه دیپلماسی عزتمندانه توانست آنچه برای پیشبرد امور کشور طراحی و برنامه ریزی کردند را در ابعاد سیاسی و بین المللی و اقتصادی با انعقاد قراردادها، تفاهم‌نامه‌ها، مراودات و رفت و آمدهایی که توسط رییس جمهور محترم، برخی وزرا و هیئت‌های مختلف انجام شده در مسیر صحیحی پیش‌ ببرند.

خطیب جمعه بندرانزلی تصریح کردند: در روزهای اخیر هم با همین روش عزتمندانه توانستند پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی را آزاد کنند و اخذ تعهد لازم در آمریکا برای عدم کارشکنی و ایجاد مانع گرفته شده‌ است و آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا که به اتهام واهی نقض تحریم‌ها بازداشت شده‌اند در قبال افراد دوتابعیتی مدنظر آمریکا تبادل می‌شوند البته افراد مدنظر آمریکا پس از آزادشدن دلارها و رسیدن به ایران آزاد خواهند شد.

امام جمعه بندرانزلی افزودند: این نوع موفقیت‌های نظام اسلامی در کنار ناکامی‌های جبهۀ استکبار خصوصاً اوضاع نابسامان سرزمین‌های اشغالی و سالروز پیروزی مقتدرانه حزب الله در جنگ ۳۳ روزه که روز مقاومت اسلامی نامگذاری شده قطعا برای جبهه عناد و نفاق که دل به حمایت استکبار دوخته‌اند خوشایند نیست، لذا درصدد ایجاد التهاب و یأس آفرینی و زنده نگه داشتن اغتشاشات هستند که البته طرفی نخواهند بست و از این نمد کلاهی برای آن‌ها درست نخواهد شد، مردم و مسئولان همیشه باید در برابر توطئه و شرارت دشمنان و معاندین هوشیار و آماده باشند و هیچ زمانی از کید دشمن غافل نشوند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در ادامه به بیان تکانی در رابطه با شهرستان پرداختند و افزودند: اولاً در خطبه گذشته راجع به بعضی رفتارهای ناشایستی که از بعضی افراد سرزده و موجب بدنامی انزلی در رسانه‌های بین المللی شده مطالبی عرض کردم اما چون هفته گذشته صدا و سیما مطالب را ضبط می‌کرد نخواستم خیلی وارد موضوع شوم اما این گلایه را از مسئولین داریم که هیچ اقدام قاطعی با این متخلفین نشده است، بعضی ها هنوز سر کارشان هستند، بعضی ها هم هنوز حکمشان صادر نشده و در نوبت صدور حکم هستند! متاسفانه دشمن از این فضا علیه نظام اسلامی استفاده می‌کند‌.

خطیب جمعه بندرانزلی افزودند: بحث انتخاب شهردار یکی از مواردی می‌باشد که در شهرستان مطرح است، در رابطه با انتخاب شهردار نکاتی به اعضای شورای شهر عرض می‌کنم؛ اولاً فراید طی شده عجیب و شبهه انگیز است، ثانیاً از افراد مسئله دار حتی دارای پرونده درحال رسیدگی نامبرده می‌شود که جای تعجب دارد و انتظار می‌رود شورای محترم فارق از سیاسی بازی و اعمال نفوذ برخی افراد و سیاسیون تصمیم شایسته، شفاف و نافع برای اداره شهر داشته باشد، این فضای شبهه آلود کار را مشکل می‌کند و شهرستان را هم دچار مشکل خواهد کرد، اعضای شورا با توجه به تجربیات خودشان و دیگران توجه داشته باشند که انتخاب کسانی که با اعمال نظر سیاسی و لابی گری‌ها بیایند و مسئولیت به عهده بگیرند ضرر آن بیشتر از منفعت آن است، لذا خواسته ما این است که در این مرحله توجه کنند اگر می‌خواهند شهرداری انتخاب کنند بر سر انتخاب شهردار معامله سیاسی نشود، البته در این خصوص اگر بعدا لازم شد مطالبی عرض خواهم کرد.

امام جمعه بندرانزلی متذکر شدند: نکته دیگر که با توطئه جریان نفاق و تجزیه و سلطنت طلبان نیز می‌تواند مرتبط باشد، رفتار هنجارشکنانه معدودی تماشاگرنمایان تیم ملوان است که طلب شادی روح رضاقلدر که یکی از اقدامات خائنانه او بخشش مناطق سوق الجیشی ایران عزیز به ترکیه و افغانستان و عراق است و ۲۳ مرداد هم سالروز جدایی بحرین و بخشیدن آن توسط پهلوی دوم خائن است؛ برای چه روحش شاد؟ برای خیانت‌هایی که به کشور کرد؟ برای جنایت‌هایی که کرد؟ روحش شاد باشد برای اینکه بخشی از سرزمین ما را داد به ترکیه بخشی را به افغانستان بخشی را هم به عراق؟ همه این‌ها در تاریخ ثبت است، این شعاردهندگان و هر کسی که از خائن حمایت می‌کند او هم خائن به کشور و ملت خودش هست.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین ادامه دادند: لذا اولاً از مسئولین انتظامی و امنیتی می‌خواهیم که با جدیت و سرعت عوامل این کار ناشایست را شناسایی و تحویل دستگاه قضایی بدهند و دستگاه قضایی هم مجازات بازدارنده‌ای برای این افراد داشته باشد و ثانیاً مسئولان باشگاه و هیئت فوتبال و کسانی که در استان و شهرستان مسئولیت دارند به وظایف خودشان عمل کنند، برگزاری مسابقه نیاز به برنامه ریزی، کنترل و ایجاد شرایط مناسب دارد.

خطیب جمعه بندرانزلی خاطرنشان کردند: از تماشاگران و هواداران غیرتمند واقعی ملوان که الحمدلله خیلی هم زیاد هستند می‌خواهم توجه کنند و نگذارند یک عده سودجو در آغاز لیگ جدید برای تیم چالش ایجاد کنند، این تیم با زحماتی به این مرحله رسیده و اگر از همین ابتدا اگر کسانی که بدخواه شهر و این تیم و نظام اسلامی هستند ایجاد چالش کنند، باید هواداران واقعی غیرتمند و فهیم و آگاه و مومن مراقبت کنند و نگذارند این سوءاستفاده‌گران باعث شوند هم تیم دچار مشکل شود و هم بعدها تصمیم گیری شود که بازی‌های این تیم بدون تماشاگر برگزار شود، اگر کمیته انضباطی چنین تصمیمی بگیرد دودش به چشم هواداران و تیم خواهد رفت وگرنه نه روح آن ملعون با این شعارها شاد خواهد شد و نه نظام اسلامی با این شعار دادن‌ها ساقط خواهد شد.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه به نکته‌ای در رابطه با اخباری که درخصوص مسائل بهداشتی و محیط زیست در شهرستان منتشر شده اشاره کردند و افزودند: به مردم اطمینان می‌دهم که مسئولین در استان و شهرستان پیگیر هستند و مجدانه مسئله را پیگیری می‌کنند و کارهای خوبی انجام شده و جای نگرانی نیست اما در اطلاع رسانی مسئولین ما از برخی افراد فرصت طلبی که در جبهه معاندین و دشمنان ما هستند عقب هستند و این مایه تاسف ماست، فضایی ایجاد می‌کنند که کسی به مردم خبری می‌دهد که مردم را نگران و نظام را به مخفی کاری متهم می‌کند و بعدهم سوءاستفاده‌های خودشان را می‌کنند، مسئولین باید سریعاً اقداماتی که انجام داده‌اند و ملاحظاتی که مردم باید داشته باشند را باید به مردم بگویند تا دشمنان از چنین شرایطی سوءاستفاده نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در ادامه با اشاره به سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز به کشور، اظهار داشتند: از صبر و مجاهدت این عزیزان و خانواده‌هایشان پای اسلام، انقلاب و نظام اسلامی تقدیر می‌کنیم که در شرایط سخت دوران اسارت ایستادند و دشمنان ما را مایوس کردند از اینکه بتوانند از این عزیزان سخنی علیه نظام اسلامی و امام(ره) بشنوند.

خطیب جمعه بندرانزلی با اشاره به روز صنایع کوچک، خاطرنشان کردند: بحث صنعت و اشتغال‌زایی بسیار مهم است و در شهرستان هم جوان‌های بدون شغل زیاد داریم که گاهی به ما مراجعه می‌کنند اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از این ظرفیت‌های اشتغال در شهرستان استفاده نمی‌شود و مسئولین محترم اظهار می‌کنند که در بعضی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها در شهرستان امکان جذب داریم اما کمتر کسی می‌آید در این کارخانه‌ها مشغول کار شوند که باید تبلیغ و اطلاع‌رسانی شود تا عزیزانی که دنبال شغل هستند از این فرصت استفاده کنند تا اشتغال مناسبی در شهرستان ایجاد شود و تولید و صنعت رونق بگیرد.

امام جمعه بندرانزلی همچنین ضمن تبریک روز خبرنگار به همه تلاشگران در عرصه اطلاع رسانی خصوصاً عزیزانی که در شهرستان با جریان انقلاب و در کنار نماز جمعه هستند، خاطرنشان کردند: امیدواریم در انجام این مسئولیت خطیر با صداقت و تاثیرگذاری مثبت موفق باشند.