ساماندهی و رسیدگی به امور نیازمندان راهبرد مهم کمیته امداد است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رحیم آباد در بین الصلاتین خطبه های نماز جمعه این بخش و در آستانه فرا رسیدن چهاردهم اسفند سالروز تاسیس نهاد مقدس کمیته امداد به فرمان امام راحل مهم ترین راهبرد و مشخصه این نهاد را ساماندهی و رسیدگی به وضعیت امور مردم بویژه نیازمندان و اقشار آسیب پذیر […]

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رحیم آباد در بین الصلاتین خطبه های نماز جمعه این بخش و در آستانه فرا رسیدن چهاردهم اسفند سالروز تاسیس نهاد مقدس کمیته امداد به فرمان امام راحل مهم ترین راهبرد و مشخصه این نهاد را ساماندهی و رسیدگی به وضعیت امور مردم بویژه نیازمندان و اقشار آسیب پذیر جامعه عنوان کرد.

علی فدوی در ادامه سخنان خود گزارشی از عملکردها، فعالیت ها و کارکردهای این نهاد را در طی سال جاری در این بخش و در راستای روشنگری افکار عمومی ارائه داد.

وی فعالیت این نهاد را در حوزه های مختلف از جمله کمک به بهبود وضعیت جامعه هدف ذکر و با بیان اینکه حدود سه هزار و ۳۰۰ خانوار مددجو تحت پوشش کمیته امداد رحیم آباد قرار دارند اظهار کرد: ماهیانه بالغ بر دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به این تعداد خانوار مستمری پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رحیم آباد از اختصاص بیش از ۳۴ میلیارد و ششصد میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی طی سال جاری به این بخش خبر داد و اضافه کرد:
تاکنون ۹۶ درصد این میزان اعتبار جذب شده است.
به گفته وی، طی سال جاری ۴۰۰ نفر از مددجویان و غیر مددجویان به برکت این تسهیلات صاحب شغل شدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش رحیم آباد در بخش دیگری از سخنان خود گفت با توجه به تاکیدات و پیگیری‌های مستمر و حساسیت های ویژه ای که مدیر کل محترم کمیته امداد امام استان گیلان جناب آقای دکتر اهرابی که در بخش کارآفرینی و نظارت طرحها دارند، هر ماهه ۲۰ طرح اشتغال مورد بازدید شخص اینجانب قرار گرفته و گزارش بازدید در پایان هر ماه خدمت ایشان جهت ارائه و رهنمودهای لازم ارسال می گردد.

وی به موضوع ساخت مسکن مددجویی در این بخش اشاره و گفت:
در سال جاری سه میلیارد تومان برای ساخت ۲۰ واحد مسکونی در این بخش هزینه شده ضمن اینکه برای ۴۰ واحد مسکونی در حوزه تعمیرات ۴۱۰ میلیون تومان پرداخت و برای ساخت پنج واحد مسکونی هم با سپاه پاسداران تفاهمنانه امضا شده که در حال ساخت می باشیم.

فدوی گفت:
در سال جاری میزان پرداخت کمک بلاعوض به میزان ۱۰۵میلیون تومان به تعداد ۴۶۰ نفر به افراد نیازمند و مبتلا به بیماری پرداخت شد.
وی در ادامه اظهار داشت کمک هزینه مسکن برای ۱۵۸ خانوار به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان، ودیعه مسکن به مبلغ ۲۳۰ میلیون تومان، تامین کمک جهیزیه به ۴۰ نوعروس به مبلغ یک میلیارد و چهل میلیون تومان، ۱۶۰ میلیون تومان به ۱۶ نو داماد، وام های قرض الحسنه جهت رفع مشکلات زندگی برای ۳۸۵ نفر، تامین بخشی از هزینه های لوله کشی گاز و… اعلام کرد.

وی یکی دیگر از کارکردهای این نهاد را در حوزه فرهنگی ذکر و گفت:
برای ۳۶۰ دانش آموز، ۲۵ دانشجو و دو نفر طلبه تحت پوشش کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۱۰۶ میلیون تومان پرداخت شده است.
فدوی با بیان اینکه در حوزه ایتام و اکرام محسنین ۵۰ فرزند یتیم و ۱۴۳ فرزند محسنین زیر پوشش کمیته امداد رحیم آباد قرار دارند اظهار کرد:
۶۵۸ خیر این افراد را حمایت می کنند و از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه حامیان و خیرین یک میلیارد و بیست میلیون تومان به صورت مستقیم به حساب آنها واریز می کنند که از این میزان یک میلیارد تومان را خیرین تهرانی و مازندرانی پرداخت کردند.