رسانه ها اعلام کردند؛

سه نظامی آذری و سه سرباز ارمنی در جریان درگیری‌های امروز کشته شدند

در جریان تبادل آتش امروز (سه‌شنبه) در مرزهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان، ۶ نفر از نیروهای دو طرف کشته شدند. رسانه‌های آذری و ارمنی با اشاره به تداوم تنش و تیراندازی در مرزهای دو کشور، طرف مقابل را آغازگر درگیری امروز خواندند.

رسانه‌های جمهوری آذربایجان اعلام کردند که در جریان درگیری‌های عصر امروز در مرز ارمنستان سه نظامی این کشور کشته شدند.

همچنین رسانه هراپاراک ارمنی گزارش داد که در جریان درگیری‌های امروز در مرزهای دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان، سه نظامی ارمنی نیز جان خود را از دست داده و تعدادی نیز مجروح شدند.

بنا به گزارش این رسانه، در جریان درگیری عصر امروز که در محدوده شهر لاچین جمهوری آذربایجان و شهرک دیغ منطقه گوروس ارمنستان رخ داد، احتمال افزایش شمار تلفات و کشته شدگان دو طرف وجود دارد.

رسانه‌های آذری و ارمنی با اشاره به تداوم تنش و تیراندازی در مرزهای دو کشور، طرف مقابل را آغازگر درگیری امروز خواندند.

تارنمای ئولکه.آذ اعلام کرد که وزارت دفاع ارمنستان نیروهای مسلح آذربایجان را به اقدامات تحریک آمیز متهم کرده و طرف آذری را آغازگر این درگیری عنوان می کند.

اما وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای، طرف ارمنی را به اقدامات تحریک آمیز در پس زمینه درخواست جدی برای مذاکرات توافقنامه آتش بس ۲.۵ سال پیش متهم کرد و گزارش داد: درگیری امروز نشان داد که ارمنستان به روند صلح علاقه‌ای ندارد.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین طرف ارمنی را به نقض تمامیت ارضی خود و نیز تهدید صلح و امنیت در منطقه متهم و ارمنستان را مسئول عواقب درگیری امروز عنوان کرد.

رسانه‌های آذری همچنین مدعی شدند که طرف ارمنی علاوه بر توپخانه، از پهپادهای نظامی نیز در درگیری عصر امروز استفاده کرده است.