رئیس علوم پزشکی گیلان اعلام کرد؛

شناسایی ۱۱۰۰ زوج نابارور در گیلان جهت درمان

در حال حاضر سه مرکز درمان ناباروری در استان گیلان فعالیت می کنند؛ رئیس علوم پزشکی گیلان، با اشاره به فعالیت سه مرکز درمان ناباروری در استان، گفت: در حال حاضر ۱۱۰۰ زوج نابارور را شناسایی و شناسنامه دار کردیم و روند درمان آنان جهت دریافت خدمات لازم آغاز شده است. به گزارش پایگاه خبری […]

در حال حاضر سه مرکز درمان ناباروری در استان گیلان فعالیت می کنند؛

رئیس علوم پزشکی گیلان، با اشاره به فعالیت سه مرکز درمان ناباروری در استان، گفت: در حال حاضر ۱۱۰۰ زوج نابارور را شناسایی و شناسنامه دار کردیم و روند درمان آنان جهت دریافت خدمات لازم آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری گیل ابراز به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی آشوبی در گفت وگو با خبرنگاران، به وضعیت مراکز خدمات درمان ناباروری در استان گیلان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه مرکز درمان ناباروری در استان داریم.

وی با بیان اینکه دو مرکز درمان ناباروری سطح یک در شهر رشت واقع شده و اخیرا یک مرکز را در تالش راه اندازی کردیم، افزود: این مراکز دولتی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش این مراکز در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال راه اندازی یک مرکز درمان ناباروری در لاهیجان هستیم که کارهای اولیه آن انجام شده است.

آشوبی با بیان اینکه کلیه بیمارستان های دولتی و خصوصی دارای پروانه بخش زنان و زایمان و اورولوژی نیز می توانند بخش درمان ناباروری را راه اندازی کنند، ادامه داد: در حال حاضر ۱۱۰۰ زوج نابارور را شناسایی و شناسنامه دار کردیم و روند درمان آنان جهت دریافت خدمات لازم آغاز شده است.

وی از پرداخت ۹۰ درصد هزینه های درمان ناباروری در بخش دولتی و ۷۰ درصد تعرفه عمومی غیر دولتی در بخش خصوصی توسط بیمه ها خبر داد و اضافه کرد: زوج های نابارور در صورت مراجعه مجددا نیز می توانند از این خدمات بهره ببرند.

رئیس علوم پزشکی گیلان هم چنین به ماده ۷ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مبنی بر احداث خوابگاه متاهلی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر چهار واحد دولتی آماده اسکان بوده و به زودی زمینی در مسکن مهر رشت برای احداث واحدهای متاهلی تخصیص می یابد.

وی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان را نیازمند ۱۰۰ واحد خوابگاه متاهلی دانست و بیان کرد: نیازمند اعتبارات ملی و همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان جهت تکمیل این پروژه هستیم.