برگزاری موفق و باشکوه جشنواره ی چای لاهیجان

شهر لاهیجان برند شهرهای گیلان شد/مدیریت شهری لاهیجان ،هوشمند،توانمند و مردمی

    ۱_در ابتدا ضرورت دارد تا از تمهیدات مدیریتی هوشمندانه ی جناب آقای دکتر براتی ،فرماندار محترم و همچنین دادستان محترم شهرستان و سایر نهادها و سازمان‌های حاکمیتی شهرستان لاهیجان برای حمایت از مدیریت شهری و شهردار لاهیجان جهت برگزاری موفق جشنواره ی چای و ایجاد نشاط و سرزندگی بین شهروندان فهیم لاهیجانی تقدیر […]

 

 

۱_در ابتدا ضرورت دارد تا از تمهیدات مدیریتی
هوشمندانه ی جناب آقای دکتر براتی ،فرماندار محترم و همچنین دادستان محترم شهرستان و سایر نهادها و سازمان‌های حاکمیتی شهرستان لاهیجان برای حمایت از مدیریت شهری و شهردار لاهیجان جهت برگزاری موفق جشنواره ی چای و ایجاد نشاط و سرزندگی بین شهروندان فهیم لاهیجانی تقدیر و تشکر نمایم.

۲_شهرداری لاهیجان در دوره ی جدید مدیریتی با مدیریت هوشمندانه و توانمند دکتر زنده دل ،شهردار جوان ،کاربلد و متعهد و با همراهی شورای اسلامی شهر و کارکنان پرتلاش شهرداری با برنامه‌ریزی ،مدیریت و نظارت جدی هم بر پروژه‌ها و طرح های عمرانی ،خدماتی،رفاهی اشراف و اهتمام کامل داشته و دارند و هم برگزاری رویدادهای و جشنواره های متنوع و نشاط آور فرهنگی و هنری برای شهروندان و تقویت صنعت توریسم انصافاً سنگ تمام گذاشته است و با این عملکرد هم سطح رضایتمندی را در شهروندان لاهیجانی بالا برده و هم روز های خوب مدیریتی به ارمغان آورده است.
۳_ این مهم یعنی ایجاد نشاط و تقویت حس مشارکت شهروندان با وجود محدودیت ها و مشکلاتی که در سال های اخیر بوجود آمده بود، حاصل شده است.

۴_در مدیریت شهرداری لاهیجان هم افزایی و همگرایی به عنوان استراتژی مدیریت اجرایی شهری تعریف و تبدیل گردیده و این مجموعه از حاشیه ها فاصله گرفته و به متن ماموریت های اصلی شهرداری در زمینه های عمرانی،خدماتی،فرهنگی و… روی آورده است.
علاوه بر برنامه‌ریزی و ساماندهی برای انجام پروژه ها و طرح های متعدد عمرانی و خدماتی، نگاه ویژه ای به مقوله ی مهم فرهنگ و هنر و گردشگری شهر لاهیجان یکی دیگر از برجستگی های روزآمد مدیریت اجرایی شهری لاهیجان می باشد.

برگزاری موفق و باشکوه جشنواره ی چای لاهیجان

یکی از مولفه‌های موفقیت و هوشمندی مدیریت شهری و شهرداری لاهیجان بازگشت ثبات و اقتدار مدیریتی به این مجموعه است که این مهم با مدیریت خوب دکتر زنده دل،شهردار جوان و توانمند لاهیجان با همراهی مدیریت ارشد ( فرماندار) شهرستان لاهیجان و دیگر نهادهای حاکمیتی و همچنین کارکنان زحمتکش شهرداری و مدیریت شهری میسور گردیده است.
برگزاری باشکوه و موفق جشنواره ی چای که با حضور پرشور مردم و هنرمندان مطرح ایران زمین همچون آقای سالار عقیلی و آقای وحدتی و دیگر بزرگواران فعال در عرصه ی هنر و فرهنگ توسط شهرداری لاهیجان،نشان داد که شهر لاهیجان مانند همیشه به برند شهرهای استان گیلان و حتی کشور در بسیاری از زمینه ها از جمله برنامه‌های فرهنگی و گردشگر پذیر و سرمایه گذار جلب و جذب کن تبدیل شده است.
استقبال مردم فهیم لاهیجان و همچنین گردشگران که از اقصی نقاط کشور از این رویداد مهم فرهنگی و هنری پس از یک دوره ی طولانی شیوع بیماری کرونا و وجود مشکلات مختلف،خود گواه و شاهدی برای موفقیت تیم مدیریتی شهرداری لاهیجان می باشد که الگو برداری از آن می تواند در تولید نشاط و هنجارهای قشنگ اجتماعی دیگر شهرهای استان و کشور بسیار مؤثر و مفید باشد.
می توان ادعا کرد که شهرداری لاهیجان،هم اکنون از جمله معدود مدیریت های موفق و پیشرو مدیریت شهری در سطح کشور محسوب می‌شود،این مدیریت در استراتژی کاری خود ایجاد رفاه و زیر ساخت های مورد نیاز شهری و همچنین ایجاد نشاط و رضایتمندی برای شهروندان و کارکنان پرتلاش شهرداری و جذب گردشگران و سرمایه گذاران در پروژه های مختلف شهری قرار داده است و در این هدف گذاری تا این مرحله موفق بوده است.
در ضمن دکتر زنده دل،شهردار لاهیجان،عملا اثبات کرده است که ظرفیت شنیدن انتقادات منصفانه و دلسوزانه ی شهروندان و رسانه های گروهی و تشکل های مردم نهاد را در ارتباط با مدیریت شهری را به خوبی دارد و این روش را یک اسلوب مدرن مدیریتی می داند.
وی در امر پاسخگویی در رابطه با مباحث مدیریت شهری نشان داده که لکنت زبان ندارد و توانایی مدیریت اجرایی شهر برای مردم را بخوبی دارد.

برخی با نشاط و شادی مردم مشکل دارند

اقدامات معدود افراد ناراضی و تنگ نظر در ارتباط با برگزاری جشنواره ی موفق چای در لاهیجان ،نشان می دهد که چه کسانی و چرا با ایجاد شادی و نشاط مخالف هستند و به هر قیمتی و حتی با متوسل شدن به برخی مقامات قانونی در استان و شهرستان می خواستند که این جشنواره مهم که نشان از هویت لاهیجان و شرق وغرب گیلان است ،برگزار نشود و یا شاید برخی براساس سوابق برخورداری ها و منفعت شان از برخی همایش ها و جشنواره ها و کنگره ها،چون د از این جشنواره برخوردار نمی شدند ،بساط مخالفت و جوسازی را راه انداختند که تیر این جوسازی به سنگ خورد و جشنواره با استقبال کم نظیر مردم با نتایج بسیار ماندگار و ارزشمند برگزار گردید.