در نشست مشترک هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مشاور وزیر بهداشت مطرح شد؛

ضرورت توجه وزارت بهداشت به توسعه نظام سلامت گیلان/ مولدسازی فرصتی مغتنم برای تکمیل طرح‌های سلامت‌محور

در نشست مشترک هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مشاور وزیر بهداشت بر ضرورت توجه وزارت بهداشت به توسعه نظام سلامت گیلان و همچنین به ظرفیت قانون مولدسازی جهت تکمیل طرح‌های سلامت‌محور تأکید شد.
نشست مشترکی با حضور دکتر محمدتقی آشوبی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هیئت‌رئیسه دانشگاه و دکتر اسدی – مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اقتصادی در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.
در این نشست، عقب‌ماندگی‌های گیلان در بخش‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و تجهیزاتی توسط دکتر محمدتقی آشوبی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبیین و بررسی شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین نیازمندی‌های نظام سلامت استان را تشریح و بر ضرورت توجه بیش‌ازپیش وزارت بهداشت به توسعه زیرساخت‌های درمانی و همچنین تخصیص تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای در استان تأکید کرد.
وی جمعیت گیلان را در ایام تعطیلات و فصول فراغت سال به بیش از پنج میلیون نفر تخمین زد و گفت: زیرساخت‌های نظام سلامت استان شاید کفاف نیاز مردم استان را بدهد اما در ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران، عاجز است.
دکتر اسدی – مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اقتصادی نیز در این نشست با تائید عقب‌ماندگی‌های گیلان در بخش سلامت به‌ویژه در بخش درمان و تجهیزات پزشکی، بر عزم جزم وزارت بهداشت مبنی بر تأمین و تخصیص تجهیزات به گیلان، تأکید کرد.
وی با اشاره به شمار بالای ابتلا به انواع سرطان در استان گیلان و ضرورت تأمین دستگاه‌ها و امکانات درمانی برای بیماران، از جذب سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی دستگاه‌های پیشرفته درمان این نوع از بیماری‌ها در گیلان، خبر داد.
مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اقتصادی به قانون مولدسازی و فرصت اندک دوساله آن برای اجرا اشاره کرد و خواستار هدایت منابع آزادشده از مولدسازی املاک در رابطه با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی و فنی و همچنین تأمین دستگاه‌های پیشرفته تصویربرداری تشخیص پزشکی شد.